אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרימיום יוצאת מחיפושי הנפט במירה ושרה צילום: אוראל כהן

פרימיום יוצאת מחיפושי הנפט במירה ושרה

החזקות החברה בחיפושי הנפט הסתכמו ב-0.68% והיא תקבל תמורת החזרת האופציות 6.2 מיליון שקל מעופר השקעות; דירקטוריון החברה הודיע כי החברה תתמקד בהרחבת הפעילות הקימעונאית

08.02.2012, 12:13 | מעין מנלה

חברת פרימיום הודיעה היום (ד') כי היא מוותרת על חלקה בחיפושי הנפט "שרה" ו"מירה", שהסתכם ב-0.68%.

החברה, שבשליטת רותי עופר ונמרוד רינות, ביטלה הסכם עם עופר השקעות על אופציה שהוענקה לה להשתתף ברכישה של עד 10% בקבלת הקצאה של 50% מהשותפות איי.פי.סי נפט וגז המחזיקה בכ-13.609% מרשיונות לחיפושי נפט "מירה ו"שרה" וכן קבלת תמלוגי על בשיעור 0.5%.

לפי הודעת החברה, עם החזרת הזכויות תקבל מעופר השקעות בחזרה את הסכומים ששילמה בסך 6.2 מיליון שקל.

בנוסף הודיעה פרימיום כי בוטל הסכם לפיו הייתה אמורה לקבל הלוואת בעלים מצד שלישי לפרימיום אנרגיה בגובה של 800 אלף דולר בתמורה למניות פרימיום אנרגיה.

החברה הודיעה כי ביטול ההסכמים נובע מהחלטת הדירקטוריון להתמקד בהרחבת הפעילות הקמעונאית באמצעות השליטה ברשת המחשבים והטכנולגיה אייבורי ויחפשו החזקה משמעותית יותר בשוק האנרגיה.

החברה הסבירה כי הרחיבה לאחרונה רשת המחשבים והטכנולוגיה אייבורי את רשת החנויות שלה והיא מונה כעת 22 חנויות בפריסה ארצית. בנוסף, החלה לאחרונה רשת אייבורי בשיתוף פעולה עם רמי לוי תקשורת ונבחרה להיות הרשת הראשונה אשר מוכרת חבילות תקשורת של רמי לוי סלולר (מלבד בסניפי רמי לוי).

רק בנובמבר הודיעה פרימיום על כוונתה לגייס 3.7 מיליון שקל דרך הנפקה של 10.8 מיליון מניות ועוד 31.5 מיליון כתבי אופציה במטרה לממן את הקידוחים במירה ושרה פרימיום מחזיקה 10% משותפות איי.פי.סי נפט וגז שהיא שותפה ישירה המחזיקה ב-13.69% מהזכויות במירה ושרה וכן 10% מהזכויות לקבלת תמלוגי על בשיעור של 0.5%.

לקבוצת פרימיום שלושה תחומי פעילות עיקריים: נדל"ן, חיפושי גז ונפט וקמעונאות. תחום הפעילות העיקרי היה הנדל"ן, שנשלט באמצעות החברה־הבת EEC, הרשומה למסחר בהולנד. ב־2010 נכנסה הקבוצה לתחום חיפושי הנפט והגז באמצעות חברת יולי חיפושי נפט (51%), השותף הכללי בשותפות יולי חיפושי נפט. ב-2011 התרחבה פרימיום לתחום פעילות שלישי – קמעונאות – לאחר שרכשה 51% ממניות רשת המחשבים, אייבורי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות