אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלברטו קונטאדור צפוי להפסיד 6 מיליון דולר צילום: רויטרס

אלברטו קונטאדור צפוי להפסיד 6 מיליון דולר

רוכב האופניים הספרדי שנכשל בבדיקת הסמים כבר הוציא למעלה מ-2 מיליון יורו על המשפט שניהל. הוא צפוי להיקנס על ידי התאחדות האופניים הבינלאומית ולאבד חסויות

09.02.2012, 12:51 | בלומברג

אלברטו קונטאדור עשוי להפסיד 6 מיליון דולר לאחר שהפסיד בקרב משפטי להצלת תואר אלוף הטור דה פראנס מ-2010.

בית המשפט לבוררות בספורט דחה את טענתו של רוכב האופניים הספרדי שלפיה נכשל בבדיקת הסמים מכיוון שאכל סטייק פגום, והשעה אותו לשנתיים. בית הדין הוסיף כי יקבל החלטה נפרדת בנוגע לבקשת התאחדות האופניים הבינלאומית (UCI) להטיל על קונטאדור קנס של 2.5 מיליון יורו (3.3 מיליון דולר) "ו-70% מהחלק המשתנה של חוזה הדימוי שלו".

קונטאדור (29) כבר הוציא ככל הנראה כ-2 מיליון יורו בניסיון להגן על שמו, כך להערכת דניאל מאלברנוק, לשעבר מזכ"ל איגוד הרוכבים המקצועי. "הכסף אוזל במהירות רבה במקרים מסוג זה", הסביר בשיחת טלפון. "הוא משלם לעורכי דין במשך 18 חודשים ללא הפסקה".

קונטאדור הפך לרוכב האופניים השני בטור דה פראנס שנושל מהתואר שלו לאחר פלויד לנדיס שנכשל אף הוא בבדיקת סמים. 

המקרה עלה לשני הצדדים "מיליוני" יורו של הוצאות משפטיות, טען נשיא UCI פט מקוויד. הוא הוסיף כי בפני בית המשפט עומדות כמה אפשרויות כיצד לחלק את העלויות. על פי פסיקת בית המשפט, קונטאדור יוצג על ידי שמונה עורכי דין בשימוע שנערך בנובמבר האחרון, והוא אף שכר משרד חקירות ומומחה פוליגרף שיסייעו להגנה שלו. 

5 מיליון יורו בשנה מקבוצת סאקסו

מרבית ההכנסות של קונטאדור נובעות ממשכורת הקבוצה שלו, מסביר דוברו חאסינטו וידרטה. העיתון הצרפתי L’Equipe דיווח שקונטאדור, שזכה בטור דה פראנס גם ב-2007 ו-2009, מקבל 5 מיליון יורו מקבוצת סאקסו בנק. הקבוצה עצמה פרסמה הצהרה שלפיה היא בוחנת את ההחלטה.

הוגו בוס נסוגה מכוונתה לספק לו בגדים להופעות פומביות לאחר שצצו השמועות על הכישלון בבדיקת הסמים, כך לפי ביל פוהלמן, ראש מחלקת החסויות בספורט בחברת בדי היוקרה הגרמנית Metzingen. 

המקרה החל לאחר שמעבדה בקולון מצאה 50 פיקוגרם למיליליטר של קלנבוטרול בדגימת שתן שנתן קנטאדור לבכירים מהאגודה למלחמה בסמים בספורט ביום המנוחה האחרון של התחרות ב-2010, כמות שהוגדרה על ידי האיגוד כ"קטנה ביותר", ושלהערכת המדענים לא היתה מספיקה כדי לשפר את הביצועים שלו. פיקוגרם הוא אחד חלקי טריליון של גרם.

התאחדות האופניים בספרד זיכתה אותו בשנה שעברה, לאחר שקונטאדור טען שחקלאים משתמשים בקלנבוטרל, תמריץ לבניית שרירים כדי להעצים את הבקר. אולם התאחדות האופניים הבינלאומית והאגודה למלחמה בסמים ערערו על ההחלטה.

בית הדין לבוררות בספורט בלוזאן שבשוויץ פסק השבוע כי "יש סיכוי נמוך" לכך שקונטאדור צרך את החומר בעת אכילת סטייק, וקבע שהטענות של התובעים, שלפיהן קונטאדור החדיר לדמו את החומר כדי לשפר את הביצועים שלו, הן בעלות סבירות נמוכה "באותה מידה". על פי בית המשפט, ככל הנראה הגיע החומר מתוסף מזון שזוהם. חוקי האגודה למלחמה בסמים קובעים שהספורטאי אחראי לכל מה שהוא מעכל. ההשעיה של קונטאדור מתוארכת לאחור, כך שיוכל לשוב להתחרות ב-5 באוגוסט. "הוא עדיין יכול לחזור ולהתחרות ברמה טובה", מסכם מאלברנוק. "אך זה עולה לו ביוקר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות