אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המינהל ממשיך להילחם בבנייה לא חוקית: הרס מפעל במושב עוצם צילום: עוזי ברק

המינהל ממשיך להילחם בבנייה לא חוקית: הרס מפעל במושב עוצם

מדובר במפעל אלומיניום שהוקם על קרקעות לשימוש חקלאי. בתוך כך, המינהל הרס צימר שנבנה באופן בלתי חוקי ביישוב חד נס על אדמות מדינה המיועדים לשיווק מגורים

08.02.2012, 18:20 | שי פאוזנר

מינהל מקרקעי ישראל ממשיך להילחם בבנייה הלא חוקית על שטחי המדינה. בשבוע האחרון בוצעו כמה הריסות של מבנים בלתי חוקיים ברחבי הארץ. בין השאר הגיעו מפקחי מינהל מקרקעי ישראל לפנות ולהרוס מפעל אלומיניום פיראטי, שהוקם על קרקעות לשימוש חקלאי במושב עוצם שבדרום, אך נתקלו בהפתעה: בעלי המפעל הרסו אותו בעצמם, כדי להימנע מתביעה על הוצאות הפינוי הגדולות.

מפעל האלומיניום הבלתי חוקי, הוקם על ידי משפחה על קרקע חקלאית, בה אושר להם להשתמש לצרכים חקלאיים בלבד. בני המשפחה הקימו על הקרקע מפעל אלומיניום לשימוש מסחרי, בשטח של כ- 300 מטר רבוע, בתוספת קראוון ששימש כמשרד, ובכך ערכו בקרקע שימוש חורג וגרפו רווחים לכיסם על חשבון קופת המדינה והציבור.

במינהל מקרקעי ישראל הודיעו לבני המשפחה כי לאחר שהמינהל יהרוס את המפעל ייפתח נגדם הליך משפטי בו ייתבעו על הוצאות הפינוי שנגרמו למדינה בעקבות הבנייה הבלתי חוקית, הכוללות את הוצאות הריסת המבנה, הציוד ההנדסי, עלויות כוח האדם ועוד. בעקבות כך, העדיפו בני המשפחה להרוס את המבנה בעצמם.

במקביל, מגיע המינהל לטפל בתחום הצמרים הלא חוקיים. צימר לאירוח שהוקם באופן בלתי חוקי על אדמות מדינה המיועדות לשיווק למגורים ביישוב חד נס שבמועצה האיזורית גולן, נהרס השבוע. הצימר, שנבנה מאבן ולווה בסלילת דרכי גישה וגינון על פני שטח של כמה מאות מ"ר, הוקם כפלישה לאדמת מדינה המיועדת לשיווק למגורים, במטרה להפיק ממנו רווח כלכלי על חשבון הקופה הציבורית.

במינהל מקרקעי ישראל אמרו היום, כי הוא ראשיו הנחו את עובדי המינהל בתקופה האחרונה לקיים מדיניות של אפס סבלנות מול פלישות קרקע, המהוות עבירה פלילית שדינה שנה מאסר בפועל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
ככה המנהל תורם לקידום המושב הזה
מושב עוצם נמצא בכותרות רק בהקשר השלילי בעיקר פשע , כמעט ואין שם חקלאות וכל המבנים ששימשו פעם לחקלאות מוזנחים ומטים ליפול. " מפעל האלומיניום" הוא בית מלאכה קטן שהוקם לצורך פרנסתה של המשפחה שמזמן כבל לא עוסקת בחקלאות המבנה המדובר שופץ וכך גם סביבתו וכך למעשה תרם ה"מפעל " גם לשיפור הסביבה . בנוסף המשפחה ביקשה לשנות את יעוד המבנה שממילא לא מנוצל בחקלאות ולשלם את המס המתאים אך המנהל סירב . מבחינת המינהל החלמאי להרוס את המבנה ולהפוך את המקום לשממה תורם למדינה יותר מלהשאירו על כנו ולהרוויח גם מתשלום המס שיקבע עבור שינוי היעוד. גם מס הכנסה היה נהנה מהפרשות ה"מפעל" למס( רשום כעוסק מורשה). ממש כל הכבוד למינהל מקרקעי ישראל עלו והצליחו.
דני , קרית גת  |  12.02.12
לכל התגובות