אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תאת לא עומדת בהתניות לבנק

תאת לא עומדת בהתניות לבנק

לא רק חברת האם - קמן אחזקות - בצרות. שווי ההלוואה לעומת החוב זינק ב-81% בעקבות ירידות ערך המניה והחברה במו"מ עם הבנ לוויתור על התניה זו

09.02.2012, 07:50 | אסף גילעם

חברת תאת תעשיותשמקבוצת קמן, שבשליטת רוני אלרואי, דיווחה אתמול כי היא לא עומדת בהתניות הלוואה בנקאית שנטלה. החברה התחייבה כי שווי ההלוואה בהיקף של 12.2 מיליון דולר לא יעלה על 70% משווי המניות של החברה־הבת, תאת טכנולוגיות, ששעבדה לבנק. בעקבות ירידה של כ־20% במניות תאת טכנולוגיות מאז סוף יוני האחרון, שווי הלוואה לעומת החוב זינק ל־81%. החברה פנתה לבנק בבקשה לקבל כתב ויתור על התניה זו, והיא מנהלת איתו מו"מ על התנאים.

מדובר בהלוואה בהיקף של 14.7 מיליון דולר, ממנה החזירה החברה עד יוני האחרון 2.5 מיליון דולר (כעת נותר לה חוב של 12.2 מיליון דולר). היא ביקשה לראשונה מהבנק לדחות את תשלום ריבית בהיקף מיליון דולר בשנה. בתמורה התחייבה תאת תעשיות להעלאת שיעור הריבית ב־1%, והתחייבה לשלוש התניות פיננסיות.

להערכת תאת תעשיות, המחיר הבורסאי של החברה־הבת תאת טכנולוגיות אינו משקף את שווייה הכלכלי, בעקבות סחירות נמוכה במיוחד (ממוצע יומי של 44 אלף שקל ביום בשלושת החודשים האחרונים). עוד מציינת החברה כי מחיר המניה שהתאושש מעט מאז תחילת השנה, עומד כיום על 16.2 שקל — כ־8% יותר מהרף עליו התחייבה החברה לבנק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות