אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השקל נחלש במסחר דליל: הדולר עלה ב-0.6% ושערו היציג 3.72 שקלים צילום: shutterstock

השקל נחלש במסחר דליל: הדולר עלה ב-0.6% ושערו היציג 3.72 שקלים

היורו הוסיף 0.3% ושערו היציג 4.93 שקלים. נגיד הבנק המרכזי באירופה הותיר את הריבית בשפל היסטורי של 1%; הבנק המרכזי בבריטניה הותיר את הריבית בשפל של 0.5%

09.02.2012, 16:09 | שי סלינס

המסחר בשוק המט"ח התנהל היום (ה') בעליות. הדולר עלה ב-0.6% ושערו היציג 3.72 שקלים. היורו הוסיף 0.3% ושערו היציג 4.93 שקלים. היורו התחזק מול הדולר ב-0.1% ל-1.3 יורו לדולר. הבנקים שובתים זה היום השני מסגרת שביתה במשק עליה הכריזה ההסתדרות.

בתוך כך, נשיא הבנק האירופי המרכזי, מריו דראגי אמר בנאומו לאחר החלטת הריבית של הבנק המרכזי כי מנהיגי המפלגות ביוון הגיעו להסכם. קודם לכן, הותיר דראגי את שיעור הריבית לחודש פברואר בשפל היסטורי של 1%, כפי שצפו 55 מתוך 57 כלכלנים בסקר בלומברג.

בבריטניה, נגיד הבנק המרכזי מרווין קינג, הגדיל את תוכנית רכישות האג"ח. עם פירסום הודעת הריבית, שנותרה ללא שינוי ברמה של 0.5%, הודיע הבנק על הגדלת תוכנית רכישות האג"ח ב-50 מיליארד ליש"ט (79 מיליארד דולר). הבנק הסביר את המהלך כצעד התגוננות מאיום המשבר האירופי.

משרד האוצר היפני המשיך לבצע כמה התערבויות חשאיות במתרחש בשוק המט"ח המקומי, כך עולה ממסמכים שפרסמה אתמול ממשלת יפן. על פי דיווח ב"וול סטריט ג'ורנל", במהלך הרבעון האחרון של 2011 התערב האוצר היפני כמעט מדי יום בשיעורים זעירים וגם ביצע כמה מהלכים משמעותיים בתאריכים 1–4 בנובמבר, אז רכש בסתר כמויות גדולות של דולרים תוך שהוא מזרים ין לשוק. כל זאת, לאחר שב־31 באוקטובר הזרים המשרד נזילות לשוק כדי למנוע ייסוף של המטבע המקומי. ההתערבות הגדולה ביותר התרחשה ב־3 בנובמבר, כאשר ביפן ציינו יום חג מקומי והבורסה היתה סגורה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות