אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המסחר באסיה נסגר בירידות לאחר דחיית תוכנית הצנע של יוון על ידי גוש היורו צילום: בלומברג

המסחר באסיה נסגר בירידות לאחר דחיית תוכנית הצנע של יוון על ידי גוש היורו

מדד ההאנג סאנג בהונג קונג ירד ב-1.08% ומדד ניקיי ביפן השיל 0.6%. מדד MSCI אסיה נסחר ביציבות

10.02.2012, 11:06 | ענת ציפקין
המסחר באסיה התנהל הבוקר בירידות לאחר סירובם של שרי האוצר של האיחוד האירופאי בפגישתם אתמול בבריסל לאשר את התוכניות. מדד MSCI אסיה נסחר ביציבות אולם מנקודת השפל של השנתיים האחרונות שנרשמה באוקטובר האחרון הוא זינק ב-17%.

קובעי המדיניות ביוון הגיעו אתמול להסכמה לגבי הרחבת תוכנית הצנע והרפורמות הכלכליות במדינה, אשר נחוצים לה לצורך אישור חבילת החילוץ השנייה שלה. אולם שרי האוצר של האיחוד האירופאי סירבו לאשר את הרפורמות הדרושות ליוון על מנת לקבל חבילת סיוע בהיקף של 130 מיליארד יורו. שרי האוצר צפויים לדרוש מיוון לעגן את הרפורמות הדרושות לה בחוק. לדברי שר האוצר היווני אוונגלוס וניזלוס יוון תעשה את כל מה שתידרש על מנת לזכות באישורם של שרי האוצר לתוכניותיה.

בסוכנות הידיעות בלומברג מציינים כי מתוך 334 חברות הנסחרות במדד שפרסמו את תוצאות הרבעון הרביעי והשנה החולפת כולה, 52% פספסו את תחזיות האנליסטים.

ברקע המסחר, נתוני מאקרו כלכלה מסין מהם עולה כי הייצוא מהמדינה ירד בחודש ינואר לראשונה מזה שנתיים. מהנתונים שפרסמה אתמול הממשלה באופן רשמי עולה כי בינואר ירד היצוא בשיעור של 0.5% לעומת חודש מקביל אשתקד. הייבוא צנח גם הוא בשיעור חד של 15.3%. נתונים אלו מחזקים את החשש שהקטר המוביל את הצמיחה העולמית, סין, לא תוכל אף היא להניע את כלכלת העולם לכיוון של צמיחה כלכלית .

הבנק המרכזי של אוסטרליה פרסם תחזית צוננת לשנה הקרובה, ממנה עולה כי הוא מוריר את תחזיות הצמיחה המוקדמות מ-4% ל-3.5% בלבד, כמו גם את תחזיותיו לאינפלציה. כלומר, במידה ותחול נסיגה נוספת בכלכלתה, משאיר הבנק המרכזי לעצמו את האופציה להוריד את שיעור הריבית במדינה על מנת לעודד צמיחה.

בוול סטריט ננעל אתמול המסחר בעליות שערים, על רקע נתוני מאקרו חיוביים משוק העבודה. מספר התביעות הראשוניות לדמי אבטלה ירדו ב-15 אלף בשבוע שהסתיים ב-4 בפברואר ל-358 אלף, כך לפי נתונים של משרד התעסוקה האמריקאי. הצפי היה לעלייה ל-370 אלף תביעות ראשוניות בהשוואה ל-375 אלף בשבוע שלפני כן. כך על פי נתוני משרד העבודה האמריקאי. הממוצע ל-4 שבועות, ירד ל-366 אלף - שפל שנרשם מאז אפריל 2008.

החוזה העתידי על מחיר הנפט עלה אתמול ב-1.1% בתום יום המסחר בניו יורק ומחירה של חבית נקבע על 99.84 דולר.

החוזה העתידי על מחיר הזהב עלה ב-0.6% ומחירה של אונקיית זהב נקבע על 1,741.2 דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות