אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כך יקבלו גנים פרטיים תקציב ממשרד החינוך צילום: גיא אסיאג

כך יקבלו גנים פרטיים תקציב ממשרד החינוך

הגנים נדרשים לעמוד בשני שלבים בירוקרטיים המחייבים אותם גם בהוצאות גדולות: קבלת רישיון ממשרד החינוך והפיכה לתאגיד

12.02.2012, 08:50 | ליאור בן דוד

כדי לעמוד ביעדים שהציבה הממשלה ולהביא להחלתו המהירה של חוק חינוך חינם לבני 3–4, גנים פרטיים אמורים להצטרף למעגל הגנים המתוקצבים. כדי לעשות זאת, הם נדרשים לעמוד בשני שלבים בירוקרטיים המחייבים אותם גם בהוצאות גדולות: קבלת רישיון ממשרד החינוך והפיכה לתאגיד.

ראשית, הגנים נדרשים בחוות דעת פדגוגית חיובית שאושרה על ידי מנהל המחוז, וכן בחוות דעת חיובית של יועץ בטיחות שאושרה על ידי הממונה על הבטיחות באגף לחינוך מוכר, שאינו רשמי במשרד החינוך. בנוסף נדרש אישור תברואה חיובי שניתן על ידי רשות הבריאות במשרד הבריאות.

הגן מחויב גם בהגשת מסמכים כספיים לחשבות משרד החינוך, המוכיחים קיומו של בסיס כספי איתן לבעלות על המוסד החינוכי, וכן נדרש באישור הקצאת מבנה או היתר בנייה למבנה שעליו הוגשה בקשה לפתיחת המוסד. את הבקשות לרישיון לשנה הבאה אפשר להגיש למשרד החינוך עד סוף מרץ הקרוב.

בשלב השני, גנים פרטיים המבקשים לזכות את הילדים בחינוך חינם מתבקשים להתחיל בהליכי התאגדות אצל רשם התאגידים עד 29 בפברואר.

גן פרטי, כמו כל הגנים בחינוך המוכר שאינו רשמי, מחויב לחדש את רישיונו מדי שנה בשנתיים הראשונות להפעלתו. בשנה השלישית לפעילותו, אם קיבל רישיונות ופעל ללא דופי בשנתיים הקודמות, הוא יוכל לקבל רישיון לחמש שנים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות