אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלאטר: הכדורגל הוא קורבן של ההצלחה שלו צילום: איי אף פי

בלאטר: הכדורגל הוא קורבן של ההצלחה שלו

בעקבות שורת שערוריות הקשורות במכירת משחקים אמר נשיא פיפ"א: "חייבים לעצור זאת"

12.02.2012, 17:21 | סוכנויות הידיעות

נשיא פיפ"א ספ בלאטר טוען שהכדורגל הפך לקורבן של הפופולאריות הגבוהה שלו, זאת בשל שורה של שערוריות של מכירת משחקים שפרצו בשנה האחרונה.

הדברים נאמרו לאחר השתתפותו בכינוס הכללי של הקונפדרציה של הכדורגל האפריקאי (CAF), והצביעו על כך שהבעיה הפכה לתופעה מדאיגה עבור פיפ"א.

"לא מדובר רק בתופעה מקומית. חייבים לעצור זאת", אמר בלאטר. "נעלה זאת לדיון בקונגרס של פיפ"א". הוא הוסיף כי ראש האינטרפול ישתתף בכינוס שיערך במאי בבודפשט שבהונגריה.

בתחילת השבוע הצליחה התאחדות הכדורגל של דרום אפריקה לשכנע את פיפ"א להעניק עדיפות לחקירת האשמות שלפיהן הוטו משחקים בינלאומיים במדינה לקראת מונדיאל 2010.

המוניטין של אפריקה נפגע בעקבות שערורייה שפרצה במדינה השכנה, זימבבואה, ושבמסגרתה הושעו למעלה מ-80% מהשחקנים בחשד שהיו מעורבים במכירת משחקים. המנכ"ל המודח של ההתאחדות של המדינה מואשם בשחיתות ונחשב למארגן הראשי של הטיית משחקי הנבחרת, שכללה העברת כספים לשחקנים ולבכירים כדי שיפסידו.

אולם על אף המוניטין ההרוס של הכדורגל ובעוד שהארגון שבראשו עומד בלאטר מעורב אף הוא בשורה של שערוריות שחיתות, נשיא פיפ"א מתעקש כי "הכדורגל במצב טוב". הוא ציין כי לפיפ"א יש יותר חברים מאשר לאו"ם, והוסיף "אני עדיין כאן".

בלאטר ביקר בגבון, שם השתתף בפגישה השנתית של קונפדרציית הכדורגל האפריקאי ובמשחק גמר גביע אפריקה בין חוף השנהב וזמביה.

נשיא CAF איסה הייטו שיבח את המדינות המארחות, גבון וגינאה המשוונית, על הארגון של הטורניר המוביל באפריקה. הייטו הדף את החששות על אצטדיונים כמעט ריקים במשחקים שבהם לא היו מעורבות המארחות. משחק רבע הגמר בין זמביה וסודן, שנערך באסטדיו דה באטה בגינאה המשוונית, היה מביך במיוחד -  באצטדיון המכיל 37 אלף מושבים ישבו עשרות צופים בלבד.

המארגנים חילקו כרטיסים בחינם למשחקי חצי הגמר, אך מכיוון ששתי המארחות הודחו כבר בשלב זה, האצטדיונים נותרו חצי ריקים.

"היינו רוצים לראות אצטדיונים מלאים, אבל אנחנו לא יכולים להוציא את האנשים מהבתים שלהם", היאטו סיפר. הוא אף הגיב לביקורת שטענה כי הקונפדרציה האפריקאית בקושי העניקה סיוע לקורבנות של המהומות שפרצו באצטדיון פורט סעיד במצרים, שבמהלכן נהרגו יותר מ-70 אנשים. "אתם חושבים שאנחנו יכולים להישאר אדישים מול טרגדיה שכזו?" אמר.

בלאטר טען כי פיפ"א ביקשה מהתאחדות הכדורגל המצרית להעביר לה דו"ח בעקבות האסון, שבמהלכו נדקרו ונמעכו למוות אנשים לאחר שהאוהדים שעטו למגרש בסיום משחק ליגה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות