אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו נפרד מביניש: "עצמאות בית המשפט הכרחית" צילום: עטא עוויאסת

נתניהו נפרד מביניש: "עצמאות בית המשפט הכרחית"

ראש הממשלה שיבח את עמידתה של נשיאת העליון היוצאת בפני יוזמות החקיקה שנועדו לפגוע בבית המשפט

12.02.2012, 20:35 | משה גורלי

"גנזתי כל הצעה שנועדה לפגוע או לקצץ בכל צורה שהיא בעצמאותו של בית המשפט", אמר היום (א') ראש הממשלה בנימין נתניהו בדברי פרידתו לנשיאת בית המשפט העליון דורית ביניש. נתניהו ביקר בבית המשפט ונפגש עם כל השופטים, ובכללם הנשיאה היוצאת והנשיא הנכנס.

נתניהו שיבח את עמידתה של ביניש בפני יוזמות החקיקה שנועדו לפגוע בבית המשפט, שחלקן הגדול מגיע משורות מפלגתו: "אני חושב שעמדת בפרץ בצורה מרשימה ביותר. אני חושב שעצמאות בית המשפט היא דבר מובנה והכרחי".

רה"מ בירך את הנשיא הנבחר, השופט אשר גרוניס: "אני רוצה לברך אותך, השופט גרוניס. אתה ממשיך במסורת ומורשת מפוארת, אין מילה אחרת, מפוארת, שהיא יסוד מוסד בקיום הלאומי שלנו. אני חושב שהדמוקרטיה היא חלק מהקיום הלאומי שלנו ובית המשפט הוא אבן יסוד בדמוקרטיה שלנו".

הנשיאה ביניש השיבה: "היה לי חשש כבד שיכולה להיות פגיעה בשיטה שלנו. ואני ידעתי שהרקע שלך, תפיסת העולם שלך, וכל מה שאתה מייצג, לא יתנו לפגוע בבית המשפט. גם שלא תמיד רווית נחת מכל פסקי הדין שלנו, חשתי שישנו הכבוד הזה והגיבוי הזה לבית המשפט. על זה אני רוצה להביע תודה והערכה. ידעתי שראש הממשלה לא יפקיר אותנו. אנחנו חזקים, אבל אנחנו גם צריכים את העורף של הרשויות האחרות וחשתי שזה קיים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
בית המשפט אינו עצמאי ואינו דמוקרטי2
למעשה הדרישה לאישור הכנסת תהיה השפעה בדיוק הפוכה. האמת היא שבתי המשפט לחלוטין תלויים בנשיא בית המשפט העליון הוא היחידי במשפט הישראלי הנהנה מעצמאות. התאחדות (עורכי הדין) ממנה חברי ועדה ושר המשפטים הינו חבר בה, זה נכון. אך מקרים המובאים בפני בית המשפט העליון בישראל אינם נשמעים על ידי כל חבר השופטים כמו בארצות הברית בה כל שופט שומע כל מקרה. אני מאמין שזה חסר תקדים.בדמוקרטיות וללא הקבלה שלנשיא בית המשפט העליון הסמכות לבחור אילו שופטים ישבו בכל משפט בבית המשפט העליון. פרושו של דבר שהנשיא מחליט לגבי כל מקרה כיון שכל השופטים יודעים איך כל אחד מהם רואה כל מקרה. לנשיא בית המשפט גם מפעיל כוח על אלו שאמורים לבלום את כוחו של הנשיא..חברי הועדה הממונים של ההתאחדות הם עורכי דין פעילים גם שר המשפטים הינו עורך דין אשר ישוב להיות עורך דין פעיל אחר תום הכהונה. אם אלו יתנגדו לרצון נשיא בית המשפט העליון הם לעולם לא יוכלו לצפות לזכות במקרה בפני בית המשפט העליון.
15.02.12