אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חקלאים אמריקאים יזרעו השנה כמות שיא של תירס צילום: shutterstock

חקלאים אמריקאים יזרעו השנה כמות שיא של תירס

היקף גידולי התירס יגיע לשיא מאז מלחמת העולם השנייה. האו"ם מדווח על ירידה של 11% במחירי המזון בעולם

12.02.2012, 23:22 | בלומברג

בזכות מחיריהן הגואים של סחורות, שזינקו לשיאים של ארבעה עשורים לפחות, החקלאים בארה"ב יזרעו השנה כמות שיא של תבואות. את המגמה יובילו גידולי התירס, עם היבול הגדול ביותר מאז מלחמת העולם השנייה.

מסקר שערכה סוכנות בלומברג בקרב 36 חקלאים, בנקאים ואנליסטים עולה כי השטח הכולל של גידולי תירס, סויה וחיטה יגיע ל־926 אלף קמ"ר, הנתון הגבוה ביותר מאז 1984.

מחירי התבואות, אשר כמה מהם הגיעו לממוצעים הגבוהים ביותר בכל הזמנים ב־2011, אוששו את הכלכלות של המדינות החקלאיות במערב התיכון של ארה"ב, הזניקו את הכנסות החוות בשיעור של עד 28% ל־100.9 מיליארד דולר בחישוב כולל והקפיצו את שווי החוות לשיא של 2,350 דולר לאייקר (כ-4 דונם) - כך לפי הערכות משרד החקלאות האמריקאי.

במקביל, מחירי המזון העולמיים ירדו ב־11% משיא שנרשם לפני שנה, זאת על רקע העלייה ביבולי התבואות בסין ובקנדה - כך לפי נתוני האו"ם. משרד החקלאות האמריקאי אישר בחודש שעבר תחזיות להתמתנות העליות במחירי המזון, כאשר הצפי הוא לעליות מחירים של עד 3.5% ב־2012 לעומת 3.7% בשנה שעברה.

"השנה לא תישאר אף חלקה לא זרועה", אומר טוד ווטצ'ל, שבבעלותו חווה באילינוי ומתכנן להגדיל את היקף שדות התירס ב־21% באפריל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
עד שמזיק אחד ימוטט את המגדל
יום יגיע וההיסטוריה מלמדת שהוא בסוף מגיע.. ואיזה נמלה או מזיק אחר, יגיע ממעמקי הג'ונגלים, ויתחיל להזיק לתירס, הוא יתפשט כמו מגפה וימוטט באיבחה אחת את כל גידולי התירס בארגנטינה וארה"ב. הנמלה הזאת לא תמוטט רק את התירס, היא תיקח איתה 25-30% משוק המזון בעולם ושהמזון יהפוך יקר, כל שאר התעשיות יתמוטטו מפני שבני אדם תמיד צורכים מזון לפני הכל. אבל על זה נאמר- כל אחד חייב להיחתך בגילוח בשביל ללמוד להתגלח...
אלון  |  26.02.12