אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברקליס: "השותפים בתמר מתכוונים להאיץ את השלב השני של הפיתוח" צילום: אלבטרוס

ברקליס: "השותפים בתמר מתכוונים להאיץ את השלב השני של הפיתוח"

בברקליס העלו את מחיר היעד למניית נובל אנרג'י ל-123 דולר למניה, פרמייה של 19% על מחיר הנעילה של מניית החברה ביום שישי האחרון

13.02.2012, 12:21 | שהם לוי

בבנק ההשקעות ברקליס קפיטל החליטו להעלות את מחיר היעד למניית נובל אנרג'י ל-123 דולר ולהמליץ על קנייה, זאת על רקע שלל התפתחויות שעיקרן תחילת ההפקה הקרובה ממאגר תמר ותגלית הגז בתנין.

תגלית תמר מכילה 8.5 TCF של גז טבעי ובברקליס מאמינים שאם הגז המצרי לא יחזור עד תחילת הפקת הגז מתמר ברבעון השני של 2013, אזי המאגר יתחיל להפיק גז מעט אחרי ההפעלה במלוא התפוקה.

בנוסף מספקים בברקליס ההערכות חיוביות מאוד לגבי השותפים בתמר, להערכת בנק ההשקעות השותפים בתמר (דלק קידוחים, דלק אנרגיה, אבנר וישראמקו) מעוניינים להאיץ את השלב השני של פיתוח המאגר. כל זאת על רקע הפיצוצים בצינור הגז המצרי שהביאו להידלדלות הגז במאגר ים תטיס והרצון של השותפות לגשר על התקופה בה יתרוקן המאגר ועד שתחל ההפקה מים תטיס.

"בנובל אנרג'י החליטו להפחית את קצב ההפקה ממאגר תמר בכוונה לקראת שיא צריכת החשמל בחודשי הקיץ. בינתיים החברה הסכימה לפתח את מאגר נועה שצפוי לאפשר את הגדלת ההפקה ממאגר ים תטיס כבר ברבעון השלישי.

נציין כי מעבר לנועה, השותפות בים תטיס גילו עוד מאגר גז קטן שצפוי לסייע להן להגדיל את התפוקה ממאגר ים תטיס.

באמצע חודש ינואר התפרסמו הערכות לפיהןמדובר במאגר בודד שיכול להכיל כ-500 מיליון מ"ק של גז טבעי, כמות ששקולה לכ-30 עד 45 יום של צריכה ארצית (ביחס לנתוני הצריכה של 2011). עם זאת, מבדיקת "כלכליסט" עלה שקיים סיכוי להימצאותם של לפחות שני מאגרים שהנפח הכולל שלהם עשוי להגיע ליותר ממיליארד מ"ק גז טבעי - כמות שעשויה לעזור למשק האנרגיה הישראלי לצלוח את תקופת המחסור עד לחיבור מאגר תמר, באמצע 2013.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות