אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חמישה דברים שמכבי תל אביב צריכה לעשות צילום: טל שחר

חמישה דברים שמכבי תל אביב צריכה לעשות

מכבי תל אביב צריכה להיבנות מחדש. עם הרבה כסף אבל גם עם הרבה סבלנות

13.02.2012, 19:15 | אוריאל דסקל

1. להודיע על מכירת/שחרור השחקנים הבכירים המאכזבים. ברק יצחקי, אלירן עטר, רוברטו קולאוטי, גל אלברמן ואחרים. כולם מקבלים משכורות עתק, מה שפוגע במרקם החברתי, במיוחד לאור העובדה שרבים מהם מאכזבים מבחינה מקצועית. עדיף גם לוותר על שחקנים שמיוצגים על ידי סוכן מסוים שעוין למערכת. המצב יוצר קליקות ופוגע במועדון. זה קרה בשאלקה, שם סוכנות Rogon ייצגה יותר מדי שחקנים בסגל, מה שהקשה לייצר גיבוש אמיתי. ברגע שהחליטו בהנהלת שאלקה להפסיק להסתמך על הסוכנות הזאת, החלה הקבוצה להתגבש.

2. להתבסס על שחקני הנוער ולהביא רק שחקני חיזוק מתאימים מבחינה אנושית. בשביל זה נחוצה מערכת סקאוטינג אמיתית, אבל בכל מקרה הזרים צריכים להיות בעלי ניסיון באחת מהליגות הגדולות ולספק המלצות לגבי האישיות שלהם. שניים או שלושה זרים מנוסים עם יכולות הנהגה מוכחות הכרחיים לקבוצה צעירה. הזרים האחרים צריכים להיות כאלה שכיום יש להם שם מוכר בעולם הכדורגל, כך שיהיה להם ערך מכירה גבוה. חשוב מאוד, במיוחד עם הזרים הצעירים, להשקיע המון כדי שירגישו בבית - מה שנקרא, לדאוג לרילוקיישן. למשל לסדר להם דירה משלהם – מה שמכבי לא עשתה בחלק מהמקרים. בנוסף, מכבי צריכה לעשות מאמצים כבירים כדי להביא את טל בן חיים מאנגליה, שילמד את הצעירים משהו על עבודה קשה.

3. ההתבססות על שחקני נוער צריכה להתבצע על ידי אימוץ שיטת משחק אחת וסגנון אחיד בכל קבוצות המועדון. המעמד של מכבי תל אביב כמועדון נשחק, אבל הלחץ שמופעל על השחקנים לא יורד. ולכן יש להעניק לקבוצה יתרון על פני כל הקבוצות האחרות בישראל ולאפשר לשחקנים שעולים לקבוצה הבוגרת מעבר קליל מבחינה טקטקית ותפישתית. אם כל הקבוצות במועדון ישחקו באותה השיטה מגיל הילדים, כשילד בוגר המערכת יעלה לקבוצה הבוגרת, הוא יוכל לעשות זאת מבלי להתחיל להבין מחדש מה עושים ולאן רצים. על ברצלונה אומרים שהשחקנים שלה יכולים לשחק עם עיניים מכוסות, וזה נכון רק בגלל שהקבוצה משחקת באותה השיטה בכל הגילאים.

4. להביא מנהל ספורטיבי שהרכיב מועדון בכיר מאפס בעבר ושיביא עמו מאמן . הבעלים מיטשל גולדהאר רוצה מאמן זר ומנהל ספורטיבי זר, וזו לא הבעיה - המאמן הזר צריך ללמד את המקומיים דבר או שניים על מערכות ספורטיביות שהם לא היו חלק מהן.

5. להחתים מנכ"ל ישראלי מקצועי. אם מנהל ספורטיבי זר ומאמן זר הם הימור, אז במינוי המנכ"ל צריך ללכת על בטוח. איש מקצוע אמיתי וישראלי, שמכיר את שוק הכדורגל, שמורכב, בין השאר, משוק החסויות ושוק השחקנים המקומי. המנכ"ל יעזור לגולדהאר לנהל את הקבוצה ויהפוך את הקליטה של הגורמים הזרים לקלילה יותר. בנוסף, הוא יצטרך להתחיל לשתף פעולה עם האוהדים - מה שבהחלט חסר היום והאוהדים מתלוננים על כך.  

או שאפשר למנות מנהל מקצועי זר ולא מוכר ותחתיו את דרור קשטן. השניים לא יעבדו טוב אחד עם השני, ובאמצע העונה הבאה מישהו מהם יפוטר. ועוד עונה, שלא לומר תקציב של 40 מיליון שקל פלוס, תיזרק לפח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות