אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דויטשה בנק ממליץ לקנות את מניית אפריקה: "מומנטום עסקי חזק של החברות הבנות"

דויטשה בנק ממליץ לקנות את מניית אפריקה: "מומנטום עסקי חזק של החברות הבנות"

דן הרווארד, ראש מחלקת המחקר של דויטשה בנק ישראל מעניק למניה מחיר יעד של 18 שקל, פרמייה של 33% על מחיר הבסיס

14.02.2012, 11:21 | שהם לוי

רגע לפני פרסום הדו"חות הכספיים של החברות הבנות מקבוצת אפריקה ישראל לרבעון הרביעי ולשנת 2011, מחליט האנליסט דן הרווארד, ראש מחלקת המחקר של דויטשה בנק ישראל, להעלות את מחיר היעד לאפריקה ישראל לקנייה. הארוורד מציב מחיר יעד של 18 שקל למניה, גבוה ב-33% ממחיר הבסיס בו פתחה המניה את המסחר בבורסה בתל אביב.  

העלאת ההמלצה של דויטשה בנק מגיעה על רקע הניתוח של בנק ההשקעות שמעלה כי חברות הבת העיקריות של אפריקה נהנות ממומנטום עסקי חיובי וממאזנים יציבים, אשר יכולים לתמוך את פעילות הפיתוח הצפויה של הקבוצה. בינתיים נזכיר כי רק החודש דיווחה החברה על הגדלת התוכנית לרכישה עצמית של איגרות חוב במיליארד שקל, מהלך שהגביר את אמון המשקיעים ביכולת החזר החוב של החברה.

בתוך כך נציין כי רק החודש התחיל בית ההשקעות אי.בי.אי לסקר את  אפריקה נכסים בהמלצת 'קנייה' על בסיס הערכת שווי לקרקעות החברה.

בסקירתו כותב הרווארד, כי "אפריקה ישראל והחברות הבנות שלה נסחרות בהערכות חסר המשתקפות במכפיל הון נמוך מ-0.4".

"אנו מאמינים, כי מכפיל זה משקף את חשש המשקיעים מהגידול הצפוי בהחזרי החובות של הקבוצה מ-2013 ואילך, אז תתחיל הקבוצה לפרוע את הקרן על האג"חים שלה", מסביר הרווארד את הסיבה שלהערכתו מופעל לחץ של המשקיעים על המניה.

עוד מסביר הרווארד: "הניתוח שלנו מצביע על כך שלאפריקה ישנה הנזילות הראויה על מנת לשרת את החזרי החוב לשנים 2014-2012 ממכירות נכסים שאינם בעסקי הליבה, מהזרמת הון מתוכננת וממזומנים קיימים. אנו מצפים כי מחיר המניה יעלה מחדש כאשר רמת הביטחון של המשקיעים ביחס ליכולת החזר החוב של הקבוצה תהיה גבוהה יותר, וזאת מהחזרי הון ממכירות נכסים בארה"ב".

הרווחים מאפימול יחזירו את החובות

בדויטשה מתייחסים גם להשקעות שמבצעת הקבוצה בחברות הבנות ובייחוד באפי פיתוח ואומרים: "עסקאות שבוצעו במהלך השנה האחרונה מצביעות על כך שהקבוצה מגבירה את החשיפה שלה בנכסים שיש לה בהם אינטרס אסטרטגי לטווח ארוך, כמו למשל באפי פיתוח, ובמקביל מפחיתה את ההחזקות בנכסים שאינם בליבת הפעילות, כגון אפי ארה"ב. כך למשל, רמת החשיפה של אפריקה בפרויקט AFIMALL עלתה מ-40.5% בראשית 2011 ל-64% כיום. יש לכך חשיבות עבור החברה האם, מאחר שהרווחים (NOI) מפרויקט AFIMALL יהפכו למקור שישרת את החזרי החוב מ-2015 ואילך".

"אפריקה ככל הנראה תסתמך על דיבידנדים מהחברות הבנות. הקבוצה ביצעה רכישה חוזרת של סדרה 26 של האג"חים שלה בסך 100 מיליון שקל ב-2011, וקיבלה את אישור הדירקטוריון לרכישה נוספת בסכום של מיליארד שקל. ההצלחה של רכישות אלה תלויה באילוצי הנזילות של האג"ח".

במבט על יכולת הייצור של תזרים מזומנים לטווח ארוך, אומרים בדויטשה בנק כי החברות הבנות של אפריקה, נמצאות כרגע בשלב של ביצוע השקעות, עם דגש על נכסים ופרויקטים מניבי הכנסות ברוסיה, מרכז ומזרח אירופה וישראל.

אפריקה ישראל עצמה השלימה רק לאחרונה את מכירת מגדל השעון  בתמורה ל-165 מיליון דולר, ועסקה זו הכניסה לחברה תזרים נקי של 86.3 מיליון דולר.

עבור הטווח היותר ארוך מעריכים בדויטשה כי אם האסטרטגיה של השקעה בנכסי ליבה על חשבון נכסים שאינם בליבת העסקים תתברר כמוצלחת, סביר להניח כי בטווח של מספר שנים בודדות נראה את אפריקה עם מבנה יותר רזה, ובמקביל נראה כי מרבית ההכנסות יגיעו מנכסים ומפרויקטי תשתית המניבים הכנסות יציבות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות