אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש: בתיקים גדולים על הפרקליטות לסרוק את הראיות ולהעבירם לסנגורים במדיה דיגיטלית צילום: shutterstock

ביהמ"ש: בתיקים גדולים על הפרקליטות לסרוק את הראיות ולהעבירם לסנגורים במדיה דיגיטלית

ההחלטה ניתנה השבוע בבית המשפט המחוזי בירושלים במסגרת פרשת חפציבה. הפרקליטות: "מדובר בנטל תקציבי גדול"

14.02.2012, 15:56 | הדר קנה

בתיקים רבי היקף ורבי נאשמים על הפרקליטות לסרוק את כל חומרי החקירה ולהעבירם לסנגורים במדיה דיגיטאלית. כך פסק השבוע ביהמ"ש המחוזי בירושלים בהחלטה תקדימית במסגרת פרשת חפציבה.  

במסגרת תיק חפציבה, שקרסה בקיץ 2007, הוגשו כתבי אישום נגד שמונה נאשמים שעבדו בזמנו בחברה.  עם סיום החקירה הועברו לידי הפרקליטות 230 מיכלי איחסון של חומר חקירה כאשר היא סרקה לצרכיה כ-120 מיכלים והעבירה אותם לסנגורים כחלק מחומר הראיות.

עו"ד דרור מתתיהו וינון סרטל שייצגו בתיק זה, העבירו בקשה לקבל את שאר החומר הסרוק, זאת במקום להגיע למשרדי הפרקליטות ולצלם את החומר.

הפרקליטות ביקשה לדחות את הבקשה וטענה כי אין לחייבה בסריקה, כאשר בהתאם לחוק העיון והעתקה צריכים להתבצע במשרדי הפרקליטות. עוד טענה כי מדובר בנטל תקציבי גדול על הפרקליטות, בעיקר לאור ההשלכות על התיקים האחרים.

   

השופט יעקב צבן שמע את טענות הצדדים, והחליט כי על הפרקליטות לדאוג לסריקת כל מיכלי האיחסון והעברתם לצדדים. השופט כתב, כי זכות העיון בתיקים אינה טכנית אלא מעשית: "כאשר מדובר בתיק רב היקף ורב נאשמים, מתבקשת גישה חריגה שתאפשר לסנגורים לקבל את החומר במהירות ולנצל את הזמן טוב יותר. הדבר ייעשה אם חומר הראיות ייסרק".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות