אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רווחי BNP פאריבה צנחו ב-51% עקב מחיקות ערך של אג"ח יווניות צילום: בלומברג

רווחי BNP פאריבה צנחו ב-51% עקב מחיקות ערך של אג"ח יווניות

למרות הירידה ברווחים, תוצאות הבנק הגדול בצרפת היו גבוהות יותר מתחזיות האנליסטים. מנכ"ל הבנק: "עברנו תקופה לא קלה, המצב בגוש היורו צפוי להתייצב"

15.02.2012, 11:02 | סוכנויות הידיעות

רווחי הבנק הגדול בצרפת, BNP פאריבה, ירדו ב-51% ברבעון הרביעי של 2011, על רקע מחיקות ערך של אג"ח יווניות והפסדים מהשקעות על אג"ח ממשלתיות אירופיות.

הרווח הנקי של הבנק צנח ל-765 מיליון יורו (1 מיליארד דולר), לעומת 1.55 מיליארד יורו ברבעון הרביעי של 2010. למרות הירידה, התוצאות היו גבוהות מתחזיות האנליסטים, שציפו לרווח של 587 מיליון יורו בלבד. הבנק מסר כי בכוונתו  לשלם דיבידנד בגובה 1.20 יורו למניה עבור רווחי 2011, ירידה של 43% בהשוואה לדיבידנד שחולק שנה קודם לכן.

מנכ"ל הבנק ז'אן לורן בונאפה אמר בראיון לבלומברג כי הבנק עבר "תקופה לא קלה" בשווקים הפיננסיים, אך ציין כי "בהמשך המצב בגוש היורו צפוי להתייצב". בונאפה הוסיף כי החברה עוד לא החליטה אם תשתמש בקו המימון שמציע הבנק האירופי המרכזי, שכן לדבריו הבנק אינו זקוק לכספים. "אם זה יתגלה כמהלך נבון, נפעל על פיו" אמר בונאפה בראיון. "אם הוא אינו נבון, לא נעשה זאת".

הבנקים הצרפתיים נמצאים במרכז המשבר האירופי בשל אחזקות בשווי 620 מיליארד יורו של אג"ח פרטיות וציבוריות ביוון, פורטוגל, אירלנד, איטליה וספרד. מניית BNP פאריבה התחזקה השנה ב-10% במסחר בפריז, שהעניק לה שווי שוק של 40.5 מיליארד יורו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות