אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טבע בתחזית ל-2012: "מכירות הקופקסון יעלו ב-6% ל-3.8 מיליארד דולר"

טבע בתחזית ל-2012: "מכירות הקופקסון יעלו ב-6% ל-3.8 מיליארד דולר"

עוד עולה משיחת הוועידה כי הם מרוצים מאוד משיתוף הפעולה עם פרוקטר אנד גמבל בשוק מכירת המוצרים מעבר לדלפק. בנוסף חזרו בטבע על התחזיות ל-2012 וכתבו כי הרווח הנקי יעמוד על בין 5.48 - 5.68 דולרים למניה וכי הצפי הוא ל-42 השקות חדשות השנה

15.02.2012, 15:58 | שי סלינס

"התחלנו את 2012 ברגל ימין - אנו צופים כי מכירות הקופקסון יעמדו השנה על 3.8 מיליארד דולר, לעומת מכירות בסך של 3.6 מיליארד דולר ב-2011", את התחזיות הללו סיפקה הנהלת טבע במהלך שיחת הוועידה שקיימה החברה לאחר פרסום הדוחות הכספיים מוקדם יותר הבוקר.

"שיתוף הפעולה שלנו עם פרוקטר אנד גמבל משביע רצון בכל מה שקשור להכנסות ממכירת המוצרים מעבר לדלפק (OTC)", מסרה הנהלת טבע במסגרת שיחת הועידה.

מהדוחות של חברת התרופות הישראלית עולה כי סך ההכנסות של טבע ממכירת המוצרים מעבר לדלפק (OTC) הסתכמו ברבעון הרביעי בכ-217 מיליון דולר, לעומת קצב מכירות של כ-180 - 185 מיליון דולר ברבעונים הקודמים וקצב שנתי של כ-880 מיליון דולר.

בנוסף חזרו בטבע על התחזיות ל-2012 וכתבו כי הרווח הנקי יעמוד על בין 5.48 - 5.68 דולרים למניה וכי הצפי הוא ל-42 השקות חדשות השנה.

חשש מהעמקת המשבר באירופה

"החשש שלנו הוא כי העמקת משבר החובות באירופה בשנים הקרובות עלול לפגוע בתוצאות העסקיות של טבע", כך התייחסו בלידר שוקי הון לתוצאות החברה שדיווחה הבוקר על עלייה של 23% ברווח הנקי ברבעון הרביעי של 2011 ל-1.4 מיליארד דולר.

"דו"חות טבע היו בהתאם לצפי וחזקים יחסית ליתר השנה. קצב שחיקת הכנסות הגנריקה בארה"ב התמתן בעיקר בזכות ההשקות הגדולות ברבעון הרביעי - ליפיטור וזיפרקסה, אך טבע עדיין לא הצליחה לחזור לצמיחה חיובית בתחום. הפעילות בתחום תרופות המקור ממשיכה לתמוך בתוצאות וממחישה את התלות של טבע במספר תרופות גדולות - הנצבות כיום מפני האיום הגנרי", כתבה סבינה פודבל מלידר שוקי הון.

בהתאם לצפי

"תוצאות טבע היו בהתאם לצפי, עם יציבות בקופקסון והתאוששות משמעותית בצד הגנריקה בארה"ב, לצד החלשות אורגנית בגנריקה באירופה. לדעתנו עיקר תשומת הלב תמשיך להיות מופנת לשאלת התחזית ל-2012 - המשקפות גישה שמרנית או לחילופין, החלשות במגמה העסקית, בעיקר מכיוון אירופה לנוכח משבר החובות", כך כתב יונתן קרייזמן מכלל פיננסים ברוקראז' בהתייחסות לתוצאות טבע.

סטיבן טפר, אנליסט בהראל פיננסים התייחס לדו"חות החברה וכתב כי "הרבעון הנוכחי כלל הרבה הוצאות חד פעמיות והפחתות שהשפיעו על השורה התחתונה, אך בסופו של דבר היקף ההוצאות הבסיסיות, תאמו את הציפיות".

"הדוחות החזקים שיקפו את האיחוד של ספלון בתחום תרופות המקור, את האיחוד של טיאו וטבע-קואה ביפן ואת המשך הצמיחה של הגנריקה בשאר העולם (מחוץ לארה"ב ואירופה), בנוסף להשקות הגנריות המשמעותיות בארה"ב, בראשן הזיפרקסה והליפיטור", הוסיף טפר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות