אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא מבזבז זמן: משה אהרוני מכר 50% מקרקע בגבעת שמואל לאפריקה ישראל מגורים צילום: עמית שעל

לא מבזבז זמן: משה אהרוני מכר 50% מקרקע בגבעת שמואל לאפריקה ישראל מגורים

היזם קיבל את אישור ביהמ"ש המחוזי לרכישת הקרקע מדודי אפל ודרור חוטר ישי תמורת 235 מיליון שקל; על הקרקע ניתן להקים כ-700 יח"ד

15.02.2012, 17:04 | דותן לוי

כשלושה חודשים בלבד אחרי שבית המשפט המחוזי אישר ליזם משה אהרוני לרכוש את הקרקע בגבעת שמואל מידי חברת נילי נדל"ן, החברה הבת של מגדל הזוהר בבעלות דודי אפל ועו"ד דרור חוטר ישי, מוכר אהרוני 50% מהקרקע לחברת אפריקה ישראל. הקרקע נרכשה לפי שווי של 235 מיליון שקל - הסכום שבו סגר אהרוני את עסקת הרכישה.

מדובר בקרקע המשתרעת על שטח של כ-60 דונם בין אזור התעשייה קריית מטלון בפתח תקווה ושכונת גיורא בגבעת שמואל. בתחילת הדרך כאשר היא נרכשה על ידי אפל וחוטר ישי ניתן היה להקים עליה רק 270 יחידות דיור, אך עם השנים הצליחו השניים להגדיל את זכויות הבנייה ועל פי הערכות כעת ניתן יהיה לבנות עליה כ-700 יחידות דיור.

בעלי הקרקע הקודמים, אפל וחוטר ישי, נקלעו לסכסוך סבוך על חוב מול בנק דיסקונט ובנק מזרחי טפחות במהלכו אף ניסו מספר פעמים למצוא רוכשים לקרקע אך ללא הצלחה. ב-2009 מונה לחברה הבת נילי נדל"ן כונס נכסים ובהמשך בפברואר 2011 הכריז בית המשפט על פירוק החברה האם - מגדל הזוהר.

בשנים האחרונות עברה גבעת שמואל מהפך אמיתי שאותו הובילו חובשי הכיפות הסרוגות שזרמו ליישוב וחיזקו את מעמדו. כיום מחירי הנכסים ביישוב גבוהים אפילו בהשוואה לערים השכנות פתח תקווה וקריית אונו והיא נהנית מתנופת פיתוח.

אורן הוד, מנכ"ל אפריקה ישראל מגורים, אמר כי החברה תבחן עסקאות נוספות במהלך השנה הקרובה: "אפריקה ישראל מגורים חברה בעלת חוסן פיננסי גבוה לצד קופת מזומנים נזילה פועלת במסגרת הפיתוח העסקי שלה להרחבת מלאי הקרקעות לבנייה שברשותה באזורי הביקוש בגוש דן. החברה בהיותה מותג חזק ומוביל בייזום והקמה של שכונות מגורים גדולות תמשיך להתרכז בפרויקטים גדולים לבנייה רוויה למגורים".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות