אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביונדווקס: הצלחנו בשלב השני של ניסוי קליני שני לחיסון שפעת

ביונדווקס: הצלחנו בשלב השני של ניסוי קליני שני לחיסון שפעת

מדובר בחיסון שהינו שיפור של החיסון האוניברסלי לשפעת. החברה מעריכה שהכספים שברשותה יספיקו לה לצורך ניסויי ההמשך

15.02.2012, 22:56 | שהם לוי

ביונדווקס דיווחה הערב (ד') לבורסה בתל אביב על הצלחה בשלב השני של הניסוי הקליני השני שלה לשפעת. מדובר בשיפור לחיסון האוניברסלי לשפעת.

בניסוי נמצא כי כאשר ניתן החיסון כמקדים בשיטת ה-"prime-boost" לפני מתן החיסון העונתי הניתן כיום לשפעת. החיסון אף שיפור את הפעילות החיסונית כלפי זני השפעת בחיסון העונתי במבוגרים גם ללא צורך בשימוש באדג'ובנט (תוסף המגביר את התגובה החיסונית). היעילות בשימוש בחיסון העונתי במבוגרים גם ללא צורך בשימוש במגביר והוכחה אף היא.

זהו הניסוי הקליני הרביעי שערכה החברה בחיסון השפעת האוניברסלי אותו היא מפתחת והניסוי השני שהתבצע באוכלוסיה מבוגרת. הניסויים הקודמים אותם ערכה החברה, בקבוצת המבוגרים בגילאי 49-18 הסתיימו אף הם בהצלחה.

כמו בניסויים קודמים, גם החיסון הנוכחי נמצא בטוח לשימוש. לא נמצאו תופעות לוואי חמורות כתוצאה ממתן החיסון במשתתפי הניסוי ולא היו הבדלים משמעותיים בין המשתתפים בקבוצות הניסוי, אשר כללו את המשתתפים שקיבלו את החיסון לבין קבוצת הביקורת, אשר כללו את המשתתפים שלא קיבלו את החיסון.

בעקבות הצלחת הניסוי החברה הודיעה כי היא נערכת לביצוע ניסוי שלב שלישי, במסגרת שלב ב' באוכולוסיה מבוגרת באירופה. הניסוי הבא מתוכנן לבחון מרווחי זמן בין החיסון המקדים לחיסון העונתי. הניסוי הבא צפוי להתחיל ברבעון השלישי של השנה ותצאותיו צפויות להתקבל ברבעון הראשון של 2013.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות