אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל אלדר: הצעירים מצביעים ברגליים ורוכשים דירות בפריפריה

מנכ"ל אלדר: הצעירים מצביעים ברגליים ורוכשים דירות בפריפריה

לפי נתוני משרד השיכון, בינואר נרשם זינוק של 60% במכירת דירות בבנייה ציבורית. הכוכבות החדשות - רמלה ויבנה. רוני כהן: "ישובים שנחשבו רחוקים מתל אביב 'התקרבו' לגוש דן בשל סלילת כבישים מהירים ומחלפים חדשים"

16.02.2012, 13:36 | שי פאוזנר

מחירי הדירות הגבוהים באזור המרכז ומכירת הקרקע המאסיבית מחוץ לגוש דן על ידי המדינה בשנתיים האחרונות מרחיקים את רוכשי הדירות עד המעגל השלישי מתל אביב - בין רמלה לחדרה, כך עולה מנתוני משרד השיכון. על פי הנתונים, בינואר נרכשו 459 דירות חדשות בבנייה ציבורית לעומת 279 דירות חדשות בדצמבר – מדובר בזינוק של 60%.

בחברת שיווק הדירות אלדר ביצעו ניתוח של הנתונים שפרסם משרד השיכון, ולפיו עיקר הרוכשים הם זוגות צעירים.

רוני כהן, מנכ"ל אלדר שיווק מסר, "מאז חודש ספטמבר אנחנו מזהים עלייה בכמות העסקאות שעולה מידי חודש ואני מעריך שמגמת העלייה תימשך גם בפברואר". לדבריו, בישובים כמו קדימה-צורן, יבנה, אור עקיבא ורמלה, רוב רוכשי הדירות הם זוגות צעירים ומשפחות צעירות שמנצלות את המחירים הנוחים יחסית לגוש דן. "צריך לזכור כי בשנים האחרונות חל מהפך איטי אך עקבי", הוסיף. באלדר אומרים כי יישובים שנחשבו רחוקים מתל אביב "התקרבו" לגוש דן בשל סלילת כבישים כמו כביש 431 ברמלה ומחלפים חדשים כמו ביבנה ואור עקיבא.

עוד עולה מנתוני משרד השיכון כי רמלה היא אחת מהנקודות הבולטות ברכישות דירות על המפה בינואר. בחודש שעבר נרכשו בה 75 דירות חדשות בבנייה ציבורית, לעומת 9 דירות בלבד בדצמבר ו-32 דירות חדשות בינואר 2011. נתון בולט זה הושפע ממבצע של חברת פרשקובסקי בינואר בשכונה אך עם זאת, שכונת קריית האומנים (מצליח לשעבר) צוברת בחודשים האחרונים פופולאריות בשל המרחק הקצר יחסית לתל אביב.

אבישי בן חיים, מנכ"ל חברת רוטשטיין, המקימה את פרויקט צמרת בשכונה, "עד היום הוקמו בשכונה כ-1,000 יח"ד, מוסדות חינוך, מרכז מסחרי ופארק ענק. בחודשים האחרונים בעקבות מכרזים והסכמים שיזמים חתמו עם כונס הנכסים של חפציבה, צפויה בשכונה הקמה של עוד מאות יח"ד".

עוד עולה מהנתונים כי ברחובות נרכשו בינואר 34 דירות חדשות לעומת 13 דירות בדצמבר – עלייה של 38%. באילת נרכשו 15 דירות חדשות בבנייה ציבורית לעומת 3 דירות בלבד בדצמבר. גם העיר יבנה – כוכבת הנדל"ן של 2011, מככבת בטבלת המכירות של משרד השיכון. בינואר נמכרו 30 דירות חדשות בבנייה ציבורית לעומת 16 דירות חדשות בדצמבר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
שקר וכזב תכנסו
בנוגע למצליח והסיפורים על מכירות דירות ועלייה אני רוצה לספר לכם שהכול קישקוש אחד גדול . רוב הפרוייקטים החדשים במצוקה רצינית מוזילים מחירים אין קונים בכלל וזה רק התחלה לפני חצי שנה כשנפתח פרוייקט פרשובסקי במצליח התעניינתי בדירת 5 חדרים ודרשו אז 1.250.000 שח' והיום הדירות נמכרות במחיר מצחיק של 1.100.000 שח' ואין גם במחירים האלו קונים אז שלא יבלבלו את המוח הכל בלוף
רמלאי , רמלה  |  19.02.12
9.
אני מוחה נמרצות
הכל סיפורי מעשיות של משווקים שלא מצליחים למכור דירות-- המצב על הפנים הסתובבתי בחודש האחרון במשרדי מכירות בפתח תקווה שהחברה של הכותב משווקת לקבלנים וראיתי שאין קונים ואנשי המכירות מגרשים זבובים למרות הנחות משמעותיות ומבצעים שהקבלנים עשו אין קונים
זהבית , פתח תקווה  |  17.02.12
לכל התגובות