אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחקר: יותר משתלם לחיות בשכירות צילום: עומר הכהן

מחקר: יותר משתלם לחיות בשכירות

עדיין יושבים על הגדר? לא יכולים לקנות בית? אתם יכולים להירגע: מחקר חדש טוען שלשכור בית זו השקעה טובה יותר מרכישה

16.02.2012, 21:00 | סוכנויות הידיעות
כהשקעה, שכירת בית תמיד עדיפה על רכישתו, אומר ריץ' ארזגה, מייסד ומנהל קרן ההשקעות קורנרסטון ומרצה באוניברסיטת ברקלי בקליפורניה. לאחר שבחן 250 בתים ברחבי ארה"ב, ועבר על תיקי השקעות של כ-40 לקוחות כדי לצפות את ההשפעה הכלכלית של קניית נכס נדל"ן בהשוואה למימושו, ארזגה מצא כי "100% מהזמן, עדיף לשכור מאשר לקנות".

הסיבה היא שבעוד שבית הוא המקום בו משקיעים אמריקאים רבים את רוב הונם, הוא מגיע עם מספר רב של הוצאות נלוות ולא צפויות. עליות התחזוקה נעות בין מסים על נדל"ן וביטוח מבנים ועד תיקוני חירום ושיפוצים.

במקרה של שכירות, בעל הבית נושא בעלויות אלו, ומשאיר את השוכר חופשי להשקיע את הונו בתחומים אחרים.

"אין לי את הרגש שיש להרבה אנשים לגבי בעלות על נדל"ן", אומר ארזגה. "יש לי 'עיני ברזל' לגבי כיצד עובדת ההשקעה בנדל"ן, ואני חייב להיות משקיע זהיר בכספי הלקוחות שלי", הוא מסביר.

לדבריו, רכישת בית חלומותיכם תיצור חסר במקומות אחרים, מה שגורם לבעלי בתים "לא לעמוד ביעדיהם הפיננסים ולהיכשל במקומות אחרים".

מומחי נדל"ן אחרים הסכימו עם הטיעון של ארזגה אך עם כמה הסתייגויות. "להצהיר כי קניית בית היא לא השקעה טובה זה פשטני מידי", אומר ג'פרי רוג'רס, נשיא חברת הנדל"ן אינטגרה. "זה תלוי. בזמן שבו מחירי השכירות גבוהים יחסית, ומחירי הבתים בארה"ב נמוכים וכן יש ריבית נמוכה, זה הגיוני לרכוש בית. אבל במצב הפוך, זו לא השקעה עם היגיון כלכלי. עם הזמן, אלו שרוכשים כאשר השוק נמוך או יציב עם ריבית נמוכה – יוצאים מורווחים", הוא מסביר.

"אנחנו חיים זמן רב, וכאשר אנחנו בוחנים את המצב לאורך זמן, השקעות בנדל"ן נוטות להניב תשואה חיובית", אמר ג'ד קולקו, כלכלן ראשי באתר המחקר טרוליה. "אך כאשר זה נוגע לנדל"ן, זה יקר לשנות את דעתך. אם אתה הולך לעבור כל שנתיים, זוהי כנראה השקעה רעה עבורך", הוא אמר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות73 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

69.
ל-44 הכסיל
עם מליון שח עם ריבית של 5% בשנה (כ-4200 שח בחודש) אפשר לשכור דירת שלושה וחצי חדרים ברמת השרון. עם מיליון שח מזומנים שמושקעים בדירה, אפשר לקנות דירת חדר וחצי ברמת השרון. הבנת את זה ברוך? כרגע התשואה משכירות היא בשפל הסטורי, ואפשר לשכור דירה בתל אביב למשל שנותנת לבעליה תשואה אפסית של 2.5%. זו שטות מבחינה כלכלית נטו לקנות דירה כזאת
יורם  |  19.02.12
לכל התגובות