אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אובמה מתכונן לבחירות: "אני יודע שרבים איבדו את עבודתם - אך הכלכלה מתאוששת" צילום: בלומברג

אובמה מתכונן לבחירות: "אני יודע שרבים איבדו את עבודתם - אך הכלכלה מתאוששת"

נשיא ארה"ב אמר כי למרות אובדן המשרות, אין זה אומר שהאמריקאים צריכים "להתפשר על עתיד פחות טוב". אובמה הכריז על צעדים שנועדו לספק מימון לחברות אמריקאיות כדי להשוות את הסיוע שמקבלות המתחרות הזרות

18.02.2012, 15:38 | סוכנויות הידיעות
נשיא ארצות הברית ברק אובמה אומר כי הארגון מחדש הכואב של בסיס היצור האמריקאי פירושו שהרבה משרות אבדו לנצח, אך אין זה אומר שהאמריקאים צריכים "להתפשר על עתיד פחות טוב".

בפנייתו השבועית ברדיו ובאינטרנט, התעקש אובמה כי היצרנים האמריקאים ממציאים עצמם מחדש בעזרת טכנולוגיות חדשות ויעילות, שעזרו ליצור 3.7 מיליון מקומות עבודה חדשים בשנתיים האחרונות. "מפעלים שבהם אנשים חשבו שיעבדו עד הפרישה, עזבו את העיר. עבודות שסיפקו פרנסה טובה הוטסו מחוץ למדינה, ולא ישובו עוד", הסביר הנשיא. "אך אין זה אומר שעלינו להתפשר על עתיד פחות טוב".

אובמה הקליט את הדברים בעת ביקור במפעל יצור של בואינג בסמוך לסיאטל. הוא סייר ברצפת הייצור של המפעל המודרני ובתוך אחד ממטוסי דרימליין החדשים של החברה. "חברות כמו בואינג מבינות שגם כאשר לא ניתן להיות זולים יותר מסין, אנחנו יכולים לייצר מוצרים טובים יותר", אמר אובמה. "בצורה זו נתחרה בזירה הבינלאומית".

עוד במהלך הביקור בבואינג ביום שישי, הכריז אובמה על צעדים שנועדו לספק מימון לחברות אמריקאיות כדי להשוות את הסיוע שהמתחרות הזרות מקבלות, כשהמטרה העיקרית היא לעזור לתעשיות האמריקאיות להתחרות.

לקראת הבחירות שיתקיימו בסוף השנה, אובמה הדגיש את הירידה בשיעור האבטלה והתגאה בעלייה במשרות הייצור, שלדבריו מהווה מדד לכלכלה בעלייה. עם זאת, הרפובליקנים מאשימים כי אובמה לא הצליח לנווט את הכלכלה ממיתון עמוק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

2 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה