אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המוזיאון של בוקה - אחד משלושת הפופולאריים ביותר בבואנוס איירס צילום: shutterstock

המוזיאון של בוקה - אחד משלושת הפופולאריים ביותר בבואנוס איירס

למרות מיקומו בשכונה מסוכנת, האצטדיון של קבוצת הכדורגל בוקה ג'וניורס הוא אחד מאתרי התיירות הפופולאריים בעיר הבירה הארגנטינאית

19.02.2012, 21:06 | רונן וודלינגר

העיר בואנוס איירס מתהדרת בכמה מוסדות תרבות מכובדים, מה שלא מפריע למוזיאון של מועדון בוקה ג'וניורס להפוך לאחד המוזיאונים הפופולאריים ביותר בעיר. לפי נתונים שפרסם אגף התיירות של עיריית בואנוס איירס, המוזיאון, שממוקם בשכונה מסוכנת, היה בשנה החולפת אחד משלושת המוזיאונים האטרקטיביים ביותר בעיר מבחינת התיירים.

במקום הראשון נמצא מוזיאון אויטה, שמוקדש לזיכרה של אויטה פרון, מי שהייתה רעייתו של נשיא ארגנטינה, חואן דומינגו פרון. 25.4% מהתיירים בבואנוס-איירס (הן תיירות פנים והן תיירות חוץ) ציינו שהוא המוזיאון שהם הכי רוצים לבקר בו. במקום השני נמצא ה-Malba, המוזיאון לאמנות לטינו-אמריקאית, אשר 23.4% מהתיירים בחרו בו כמוזיאון מועדף. מיד אחריהם, במקום השלישי, המוזיאון של הצהובים-כחולים משכונת לה-בוקה, עם 22.4%. בהמשך הרשימה נמצאים מקומות כמו המרכז התרבותי של הרקולטה (הסמוך לבית הקברות שבו קבורה אויטה פרון), וכן מוזיאון המוקדש לזיכרו של זמר הטנגו הגדול, קרלוס גארדל.

מלבד המוזיאון עצמו, שכונת לה-בוקה כולה זוכה בסקר להכרה כיעד תיירות פופולארי, כפי שיודע כל מטייל ישראלי שמגיע לעיר. למרות המוניטין המסוכן שיצא לשכונה, האופי המיוחד שלה, שכולל את הבתים הצבעוניים, האוכל האיטלקי המשובח, האמנות וכמובן קבוצת הכדורגל, הופכים אותה ליעד מבוקש. כך לדוגמה, תיירים מקומיים בחרו את הביקור בשכונה בתור היעד השישי המועדף עליהם (36% מתיירי הפנים רוצים לבקר בה); ואילו תיירים זרים דירגו את השכונה במקום שלישי (71%) בתור יעד מועדף לביקור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות