אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פקיסטן מצניחה אייפדים מהשמיים צילום: cc by PAC

פקיסטן מצניחה אייפדים מהשמיים

טוב, לא בדיוק אייפדים, אבל מהנדסי חיל האוויר המקומי יצרו חיקוי המיועד דווקא לשוק האזרחי. לא כל הפקיסטנים מרוצים מהפרויקט

20.02.2012, 16:57 | יוסי גורביץ
חיל האוויר של פקיסטן מייצר בימים אלה תחליף אייפד, המכונה PAC-PAD 1 - כך דיווחה אמש (א') סוכנות הידיעות AP. הטאבלט, שמתבסס על אנדרואיד 2.3, מיועד לצריכה דווקא בשוק האזרחי. מוכרים שהציגו אותו ל-AP אמרו כי "האייפד הוא המקור, הפאקפד הוא ההעתק".

המכשיר נמכר תמורת כ-200 דולר - זול משמעותית ביחס למכשירי אפל או סמסונג, ואפילו ביחס לתחליפים סיניים. הוא מוצע לתושבי פקיסטן עם אחריות של שנה, ואינו נמכר לפי שעה מחוץ למדינה. עד כה יוצרו רק כמה מאות מכשירי PAC-PAD, אם כי ההערכות הן שדור שני של המכשיר צפוי לצאת בתוך שלושה חודשים. החומרה של המכשיר, כמו זו של האייפד, היא סינית במקורה.

ה-PAC שבשמו של המכשיר מציין את ה-Pakistan Aeronautical Complex, התשלובת האווירית הפקיסטנית, אגף של חיל האוויר הפקיסטני המייצר ומשווק את המכשיר. ה-PAC מייצר ומשווק גם קורא ספרים דיגיטליים ומחשב נייד קטן.
ה-PAC-PAD 1. הדעות בפקיסטן חלוקות, צילום: cc by PAC ה-PAC-PAD 1. הדעות בפקיסטן חלוקות | צילום: cc by PAC ה-PAC-PAD 1. הדעות בפקיסטן חלוקות, צילום: cc by PAC

פקיסטנים רבים מוטרדים מהעובדה שהצבא מייצר ומשווק גם מוצרי צריכה אלקטרוניים: הצבא הפקיסטני הוא גוף חזק מאוד במדינה, וביצע שם שלוש הפיכות מאז 1947. הצבא לא נתון לאותה הביקורת שחברות מן המניין חשופות לה, וכמה תושבים ששוחחו עם AP הביעו תרעומת.

"אני לא מבין את זה," אמר אחד מהם, "אפילו אם הם ימכרו מיליארד יחידות, אני לא מבין מה הנקודה. תפקידו של חיל האוויר הוא לשמור על הגבולות האוויריים של המדינה". אחרים טענו שהעובדה שהתעשייה הצבאית הפקיסטנית מסוגלת לייצר תחליף אייפד היא נקודת גאווה בהשוואה לשכנה הודו - שעמה יש לפקיסטן יחסים מורכבים, ושמציעה לתושביה טאבלט זול במיוחד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות