אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אילוז מאיימת: "מימן לא יפעיל קשרים במצרים אם יתבצע פירעון מיידי של האג"ח" צילום: אנדרס לצקו

אילוז מאיימת: "מימן לא יפעיל קשרים במצרים אם יתבצע פירעון מיידי של האג"ח"

בתמורה לדחיית קרן האג"ח בשנתיים, מציעה אמפל למחזיקי האג"ח העלאה של קופון הריבית ולספק שיעבודים על נכסים. יוסי מימן יוותר כל שכרו במהלך דחיית תשלומי הקרן לבעלי האג"ח

20.02.2012, 11:14 | שהם לוי ורחלי בינדמן

בעלי האג"ח של אמפל מסדרה ב' קיימו היום ישיבת מחזיקים ובמסגרתה פרסמה החברה את הצעתה המשופרת לדחייה של שנתיים בתשלומי הקרן, תוך מתן פיצוי משמעותי יותר משהציעה בעבר למחזיקי האג"ח.

הלחץ של אמפל להעניק יותר למחזיקי האג"ח, מגיע אחרי ש"כלכליסט" חשף בשבוע שעבר שבעלי האג"ח של אמפל התייאשו מהמגעים להסדר חוב מול החברה והחליטו לדרוש העמדת האג"ח לפירעון מיידי.

אירית אילוז, סמנכ"ל הכספים של אמפל ויד ימינו של יוסי מימן, אמרה היום במסגרת אסיפת בעלי האג"ח כי ההצעה של החברה כוללת תשלום של 5 מיליון דולר למחזיקי אג"ח ב'. מימן לא הגיע היום לאסיפת מחזיקי האג"ח ומי שמייצג אותו הוא יריב פילוסוף מנכ"ל חברת הייעוץ גיזה-זינגר-אבן.

אג"ח ב', סדרת האג"ח הגדולה של אמפל הייתה אמורה לקבל תשלום קרן של 130 מיליון שקל בסוף ינואר אך לא קיבלה את הסכום.

נציגות מחזיקי האג"ח של אמפל אמרה בתגובה לדבריה של אילוז כי הם פנו לחברה במטרה לקדם הסדר חוב הוגן, אך החברה הציגה עמדה קשוחה ובלתי מתפשרת.

אילוז אף איימה על בעלי האג"ח ושאם הם יחליטו להעמידן לפירעון מיידי, מימן לא יעמיד את קשריו המדיניים והדיפלומטיים עם מצרים לטובת מחזיקי האג"ח. "מימן הוא היחיד שמסוגל לנהל את הדיאלוג עם הממשל המצרי", הוסיפה אילוז.

אמפל מציעה: שיעבודים והגדלת הריבית

בשורה התחתונה מציעה אמפל למחזיקי האג"ח להגדיל את הריבית על איגרות החוב, להעניק כתבי אופציה על מניות החברה, ולהעמיד נכסים שלה שימשו כביטחונות. במקביל, אמפל תטיל על עצמה התניות פיננסיות שיגבילו את יכולתה להגדיל את המינוף. למרות שמדובר בצעד שהוא כמעט מובן מאליו עבור חברה שנקלעה להסדר חוב, מציינת אמפל שהיא תיקח על עצמה מגבלות בכל הקשור לחלוקת דיבידנדים.

החברה בשליטת יוסי מימן החליטה בין היתר לקצץ חצי מההוצאות השוטפות שלה, אך לא ציינה האם תקצץ בשכר בכיריה. יחד עם זאת, בעל השליטה בחברה, יוותר כל שכרו במהלך השנתיים, בהם יידחו תשלומי האג"ח.

אמפל תקבל אופציה למכור חזרה למימן את חלקה בפרויקט האתנול על פי תנאים שיסוכמו בין הצדדים. בנוסף, מימן יתחייב להזרמה עתידית של 15% מהתקבולים נטו שיניבו החזקותיו הפרטיות של מימן בפרויקט האתנול וב-EMG.

במתווה הסדר החוב המוצע מדובר על תרומת בעלים המוערכת ב-100 מיליון שקל, כך גם על פי ההערכות של צדדים שלישיים לגבי EMG.

"פירעון מיידי ינציח את הפגיעה במחזיקי האג"ח"

"היקלעותה של אמפל למצבה הנוכחי נבעה מהתפתחויות הפוליטיות והביטחוניות במצרים - נסיבות אקסוגניות שאף גורם רלוונטי לא צפה מראש. יש להדגיש שכל מי שרכש את האג"ח של אמפל היה ער לסיכון הפוליטי, שתומחר מראש", מסרה אמפל למחזיקי איגרות החוב שלה במסגרת האסיפה היום.

"החברה מבקשת דחייה של התשלומים בשנתיים, וזאת בתמורה לפיצוי ואי-מחיקה או תספורת של החוב", נכתב עוד במצגת ששיגרה החברה לאתר הבורסה.

לטענת אמפל על מחזיקי האג"ח להעניק לה את הזמן הנדרש כדי שתוכל לפתור את האתגרים העומדים בפניה בהשקעתה ב-EMG.

"עצם ההעמדה לפירעון מיידי תכניס את החברה ואת חברות הקבוצה לעמדת נחיתות בהיבטים רבים: מו"מ עם משקיעים פוטניציאליים, מהלכים להצפת ערך, וכן במסגרת התביעות הבילטראליות", נכתב עוד.

בשורה התחתונה טוענת החברה שהעמדת האג"ח לפירעון מיידי תנציח את הפגיעה במחזיקי האג"ח והעמיתים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות