אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אקזיט לקרן ההון סיכון הישראלית ורטקס: אינסייד סקיור יצאה להנפקה צילום: עמית שעל

אקזיט לקרן ההון סיכון הישראלית ורטקס: אינסייד סקיור יצאה להנפקה

החברה הצרפתית, העוסקת בתשלומים באמצעות המכשיר הנייד, החלה להיסחר ביורונקסט - והקרן רשמה על הנייר תשואה של פי 4. עם זאת, היא אינה יכולה למכור מניות בחצי השנה הקרובה

20.02.2012, 18:05 | מאיר אורבך

החברה הצרפתית אינסייד סקיור יצאה אמש (א') להנפקה בבורסת יורונקסט. בחברה הצרפתית , העוסקת בתשלומים מאובטחים באמצעות המכשיר הנייד, מושקעת קרן ההון סיכון הישראלית ורטקס. על פי הערכות "כלכליסט" מחזיקה ורטקס במניות בשווי של כ-24 מיליון דולר - סכום המהווה כ-8% מהון החברה שנסחרה לאחר ההנפקה בשווי של כ-350 מיליון דולר.

ורטקס השקיעה עד היום כ-5 מיליון דולר בחברה הצרפתית, כך שעל הנייר רושמת החברה תשואה של פי 4 על השקעתה - אם כי היא אינה יכולה למכור את מניותיה בחברה עד לתום חצי שנה מההנפקה. אינסייד ניסתה לצאת להנפקה לראשונה ביוני 2011, אבל לנוכח מצב השווקים באירופה דחתה את הנפקתה ורק לאחרונה חידשה את מאמצי ההנפקה בשנית.

דוד הלר, שותף מנהל ובורטקס, אומר ל"כלכליסט": "אנחנו רואים בהנפקה זו הצלחה גדולה. החברה פועלת בתחום חם, של המכשיר הנייד כאמצעי תשלום, וזוכה כיום להצלחה".

אינסייד סקיור נחשבת לאחת משתי היצרניות הגדולות בעולם של שבבים המאפשרים "חיוב אשראי בנגיעה", טכנולוגיית אלחוט המבוססת על קריאת שבבי תקשורת מוצפנים. השבבים של אינסייד מאפשרים חיוב אשראי בקווי הרכבת התחתית בטוקיו, ובין לקוחותיה ניתן למנות את ויזה, אמריקן אקספרס וחברת HID, ספקית התגיות האלקטרוניות הגדולה בעולם שגם משקיעה בעצמה בחברה.

בעלות מניות בולטות בחברה, פרט לקרן הישראלית, הנן סופינובה (18%), ו-GIMV ו-FSI שכל אחת מהן מחזיקה ב-7%. משקיעות נוספות באינסייד הן קוואלקום, סמסונג ונוקיה. עד היום גייסה אינסייד סקיור כ-145 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות