אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר חברת חלמיש עצרה את המאבק נגד תושבי כפר שלם צילום: שאול גולן

יו"ר חברת חלמיש עצרה את המאבק נגד תושבי כפר שלם

ל"כלכליסט" נודע כי המאבק על השטח מתקרב לסיומו, אחרי התעקשותה של רחל תורג'מן לתת פיצוי הולם לתושבים המפונים

21.02.2012, 09:38 | שי פאוזנר

יו"ר חברת חלמיש, רחל תורג'מן, הגיעה להסכמה עם ועדת המשנה של מועצת מקרקעי ישראל, הגוף האחראי על מינהל מקרקעי ישראל, שבראשה עומד יו"ר קק"ל, אפי שטנצלר, שצפויה לסיים את פרשת שכונת כפר שלם בתל אביב, כך נודע ל"כלכליסט". זאת בהמשך להחלטה בעניין זה של דירקטוריון חלמיש להקפאת ההליכים המשפטיים נגד 500 תושבי השכונה.

בנוסף הסמיכה המועצה את חלמיש להביא הצעה לקריטריונים מוסכמים עם נציגי השכונה לוועדת המשנה, אשר תגשר ותביא לפתרון בעיית הדיור בלא צורך בהתערבות משפטית.

חלמיש, שהנה חברת הדיור הציבורי של עיריית תל אביב ומשרד השיכון, מחזיקה בזכויות בנייה להקמת כ־2,000 יחידות דיור על שטח שכונת כפר שלם. בשכונה כ־700 משפחות. עד ל־1996 פונו כמה מאות משפחות תמורת פיצוי, והחל בשנת 96' הפסיק המינהל את הליך הפינויים, כאשר במהלך השנים מנהלת חלמיש הליכים משפטיים נגד 500 מתושבי המתחם. תושבי השכונה טוענים כי הוריהם קיבלו את הקרקע ב־1948 מהמדינה.

הסכסוך הפך לסמל של התנהלות המדינה מול תושבים חלשים ובשיאו, ב־1982, נורה למוות תושב שניסה למנוע את הריסת ביתו. מאז מתנהל המאבק בעיקר בבתי המשפט. לפני חודש ימים נכנסה לתפקידה תורג'מן שדרשה להפסיק את ההליכים המשפטיים ולהתחיל בהידברות עם התושבים כדי להגיע ל"פינוי בהסכמה תמורת פיצוי הולם". הוועדה קבעה כי חלמיש תחזור ותביא את הקריטריונים שלפיהם יפוצו התושבים להחלטה מחודשת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות