אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מלחמת כבוד באינטל ישראל: פסברג תישאר מנכ"לית, אדן נשיא צילום: יותם פרום

מלחמת כבוד באינטל ישראל: פסברג תישאר מנכ"לית, אדן נשיא

הנציגות המקומית של ענקית השבבים מבהירה את סולם הדרגות החדש בחברה: "אדן יוביל את האסטרטגיה, פסברג תהיה אחראית על הייצור"

22.02.2012, 12:24 | מאיר אורבך

מינויו של מולי אדן לתפקיד נשיא אינטל ישראל לא עובר בשקט: נציגות ענקית השבבים בארץ נאלצה להבהיר היום (ד') כי בניגוד להודעותיה הקודמות, מקסין פסברג תמשיך לשמש כמנכ"לית החברה בארץ, אף שתהיה כפופה לאדן.

לפני קרוב לחודש הודיעה אינטל על מינויו של אדן, שקודם לאחרונה לתפקיד סגן נשיא בכיר באינטל העולמית, לתפקיד נשיא ומנכ"ל אינטל ישראל. פסברג יועדה לתפקיד מנהלת חטיבת הייצור - תפקיד הכולל את ניהול המגעים מול ממשלת ישראל, בין היתר בסוגיית המענק שמבקשת אינטל לקבל מהמדינה.

כעת מוסרת אינטל ישראל: "כדי לתקן פרשנויות לא נכונות, אנו מבקשים להבהיר שמקסין פסברג, סגנית נשיא באינטל העולמית, תמשיך לכהן כמנכ"לית אינטל ישראל האחראית על כל פעילויות הייצור בישראל, וכן תמשיך לנהל את המגעים מול ממשלת ישראל בכל הקשור להשקעות עתידיות". אדן, מצדו, יכהן בתפקיד נשיא אינטל ישראל.

"אדן יוביל את האסטרטגיה והפעילויות של אינטל בישראל ויעבוד עם פסברג ויתר חברי ההנהלה כדי להגדיר את התפקידים והפעילויות בהמשך", נמסר עוד בהודעה. "אנחנו בטוחים שהנסיון ורשימת ההישגים של אדן ופסברג יובילו לצמיחה ולהזדמנויות חדשות".

כפי שפורסם ב"כלכליסט", אינטל ישראל דחתה שוב את מסיבת העיתונאים השנתית, שאמורה היתה להתקיים אתמול אחרי שהוזזה מ-14 בינואר. לא ידוע מתי יתקיים האירוע בסופו של דבר, אך דובר החברה קובי בכר הבטיח כי האירוע יתקיים עם שובו של אדן לארץ. גורמים באינטל העריכו כי הדחייה דווקא נועדה לחזק את אדן על חשבון פסברג.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
הסבר לדרגות
נשיא הוא יושב ראש מועצת המנהלים. המונח לקוח מארה"ב ומאפשר נשיאת תפקיד לא מוגדר, כלומר יש אפשרות שלא יהיה יו"ר. מנכ"ל החברה כפוף למועצת המנהלים והוא מבצע את החלטותיה. ניהול יום יומי, הצגת תוכניות פיתוח למועצת המנהלים וכמובן הולכה להתפתחות ורווח. CEO - מנכ"ל שהוא גם חבר במועצת המנהלים. Chief Executive Officerגם מונח זה אמריקאי ובאנגליה נקרא Managing Director כלומר חבר מועצת המנהלים(דירקטור) שהוא המנהל הכללי.
מיכה , גבעתיים  |  23.02.12
1.
מקסין עשתה עבודה טובה, הביאה מענק של מיליארד שקל לפני חצי שנה
חבל שהכסף הזה לא הלך לקידום חברות ישראליות. יכלו להקים 1000 חברות סטארט-אפ חדשות ולתת לכל אחת מהם מענק של מיליון שקל. מתוכן יכלה להתפתח חברה בין לאומית גדולה. אבל פה זה חלם. מדינה התומכת בטייקונים ובחברות זרות.
רועי  |  22.02.12