אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלטשולר: "מי שמשתתף בהנפקה של אי.די.בי קונה אופציות מחוץ לכסף" צילום: עמית שעל

אלטשולר: "מי שמשתתף בהנפקה של אי.די.בי קונה אופציות מחוץ לכסף"

מנכ"ל בית ההשקעות אלטשולר שחם ל"כלכליסט": "מדובר בהשקעה מסוכנת. אנחנו לא נוהגים לקנות מניות בחברות שהתשואה על האג"ח שלהן גבוהה מ-10%"

22.02.2012, 13:57 | שהם לוי

בית ההשקעות אלטשולר שחם ידוע כאקטיביסט מוסדי, בכל הקשור לאג"ח של אי.די.בי אחזקות. היום יוצאת אי.די.בי אחזקות לגיוס הון של 200 מיליון שקל, שמתוכו משתתפים בעלי השליטה בכ-50 מיליון שקל.

גילעד אלטשולר, מנכ"ל בית ההשקעות אלטשולר שחם, אמר כי גיוס ההון של אי.די.בי אחזקות טוב לבעלי האג"ח של החברה, מאחר והוא מכניס לתוכה מזומנים.

"כלכליסט" סיפק היום ניתוח של מצב החברות בקבוצת אי.די.בי  והצורך של החברה האם, אי.די.בי אחזקות, למשוך את הכספים אליה. אחת הדרכים לשחרור מצוקת המזומנים של החברה היא ההנפקה המתבצעת על ידה היום.

למרות זאת מסביר אלטשולר כי הוא חושב שהשקעה במניות אי.די.בי אחזקות היא השקעה לא טובה. "אני לא אוהב לקנות מניות בחברות שהתשואה על החוב שלהן הוא למעלה מ-10%. לכן אנחנו לא משתתפים בהנפקה הזו. כל המודלים מראים שהחשיפה לחברות הבנות מקבוצת אי.די.בי, עדיפה על החשיפה למניית החברה האם", מסביר עוד.

לטענת אלטשולר, ההשקעה במניות אי.די.בי אחזקות היא השקעה מסוכנת מאוד: "בגלל המינוף הגדול של החברה, אז המניות של אי.די.בי אחזקות הן כעת אופציה בלבד והאופציה הזו מחוץ לכסף".

בית ההשקעות אלטשולר שחם פתח בדצמבר 2012 במהלך חריף נגד מדיניות חלוקת הדיבידנדים בפירמידת החברות של קבוצת אי.די.בי, שבשליטת נוחי דנקנר. בית ההשקעות שיגר אז מכתב זהה לכל הדירקטורים בשלוש מחברות המטה העיקריות של אי.די.בי - אי.די.בי פתוח, דיסקונט השקעות וכור - ובו הוא הזהיר אותם מתמיכה בחלוקת דיבידנדים עתידית של החברות, באופן שיפגע בבעלי איגרות החוב שלהן. המכתב לא נשלח לדירקטורים של א.די.בי אחזקות, מאחר שבית ההשקעות אינו מחזיק באג"ח של החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות