אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הגיוס המוצלח של אי.די.בי יכניס את החברה למדד ת"א 100 צילום: צביקה טישלר

הגיוס המוצלח של אי.די.בי יכניס את החברה למדד ת"א 100

זאת מכיוון שאחזקות הציבור יעלו עד ל-20% ממניות החברה על חשבון דילול חלקם של בעלי השליטה. בעקבות גיוס ההון רושמות איגרות החוב של אי.די.בי עליות של יותר מ-1% בבורסה בתל אביב. עוד נודע ל"כלכליסט" כי החברה לא מתכוונת להגדיל את היקף הגיוס אל מעבר ל-342 מיליון שקל

23.02.2012, 10:22 | גולן חזני

אי.די.בי אחזקות צפויה לחזור למדד ת"א 100 בעידכון המדדים הקרוב, וזאת עקב דילול חלקם של בעלי השליטה בהון המניות. אתמול סיימה החברה את השלב המוסדי בגיוס הון עם ביקושים גבוהים מהצפוי שהסתכמו ב-286 מיליון שקל.

לאחר השלב הציבורי בגיוס שצפוי להסתיים היום, אחזקות הציבור יעלו לשיעור של כ-20% מהון המניות, עניין שסולל את דרכה של חברת האחזקות שבשליטת נוחי דנקנר חזרה אל מדד 100 החברות הגדולות בבורסה. מניתוח מצב הקבוצה עולה שגם ללא דיבידנדים מהחברות בנות, חוסנה הכלכלי של כלל תעשיות מובטח עד 2013.

עוד נודע ל"כלכליסט" כי החברה לא מתכוונת להגדיל את היקף הגיוס אל מעבר ל-342 מיליון שקל.

בנקי ההשקעות גולדמן זאקס, סיטי, דויטשה בנק ומורגן סטנלי הזרימו סכומי כסף משמעותיים בהנפקה. כמו כן השתתפו במכרז המוסדי צבי ויוסף ויליגר, בעלי השליטה בחברת וילי פוד שהזרימו ביקושים של 5 מיליון שקל וקרן ההשקעות הזרה רנסנס – 40 מיליון שקל. נוחי דנקנר ואביו יצחק הזרימו 20 מיליון שקל, משפחת לבנת הזרימה סכום דומה ומשפחת מנור - 10 מיליון שקל. בנוסף הזרים יאיר המבורגר כ-2 מיליון שקל.

הגיוס נועד לגשר על החוסר של אי.די.בי אחזקות באמצעים נזילים בסך של כ-250 מיליון שקל לצורך עמידה בכל התשלומים לבעלי איגרות החוב והבנקים ב-2012. גיוס של 250 מיליון שקל היה צפוי לפתור יחד עם הדיבידנדים שתקבל מכלל תעשיות את התשלומים למחזיקי האג"ח של אידיבי אחזקות עד ליוני 2013.

אי.די.בי מוחזקת על ידי גנדן הולדינגס (54.8%), משפחות לבנת ומנור (13.3% כל אחת) ובעלי המניות מקרב הציבור (11.1%). המחזיקים בגנדן הם נוחי דנקנר (56%), אחותו שלי ברגמן-דנקנר (12%), יצחק דנקנר (אביהם של נוחי ושלי), אבי פישר, צורי דבוש, משפחת שימל, רפי ביסקר ודן טהורי.

איגרות החוב של אי.די.בי נסחרות בעליות של יותר מ-1% בבורסה בתל אביב.

לכתבה באנגלית לחץ כאן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות