אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: אשת שליט קטאר רוכשת ארמון נשיאותי בתוניסיה צילום: בלומברג

דיווח: אשת שליט קטאר רוכשת ארמון נשיאותי בתוניסיה

לפי עיתון אלג'יראי, החליטה אשתו של שיח חמד בן תאני לרכוש את ארמון "סיידי טריף" בצפון העיר, אשר שימש את הנשיא המודח בן עלי; מחיר העסקה לא פורסם

24.02.2012, 12:53 | דורון פסקין

עיתון אלג'יראי מדווח כי שיחה מוזה, אשתו של שליט קטאר שיח חמד בן תאני, החליטה לרכוש ארמון נשיאותי לשעבר בתוניסיה. לפי הדיווח, מוזה רכשה את ארמון "סיידי טריף" הנמצא בצפון הבירה וששימש את הנשיא המודח בן עלי.

לפני מספר שבועות הודיע הנשיא הנוכחי של תוניסיה, מונסיף מרזוקי, כי יעמיד למכירה פומבית את ארמונות הנשיאות וזאת כדי לשלשל מזומנים לקופה המתדלדלת של המדינה. לא נמסר כמה שילמה שיחה מוזה עבור הארמון שרכשה.

יצוין כי קטאר וערב הסעודית מנהלות בתקופה האחרונה מאבק איתנים על הגברת השפעתן בתוניסיה, וזאת בדמות רכישת נכסים כלכליים במדינה הצפון אפריקאית. באחרונה דווח כי "בנק זיתוניה" התוניסאי יימכר לבנק האיסלאמי הסעודי.

השלטונות החדשים בתוניסיה משקיעים מאמצים גדולים כדי למשוך הון זר למדינה. האתגר העיקרי הוא להתמודד עם בעיית האבטלה הגואה. ההערכה היא כי בשנה שאחרי המהפכה איבדו כ-200 אלף תוניסאים את מקום עבודתם. הממשלה הכריזה כי תוציא כ-2 מיליארד דולר עבור תוכניות להכשרת עובדים.

דורו פסקין הוא מנהל אגף המחקר בחברת אינפו פרוד מחקרים (המזה"ת) www.infoprod.co.il

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות