אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"לחקור את העסקאות בין יוסי מימן לאמפל בשנים האחרונות" צילום: ישראל רדה

"לחקור את העסקאות בין יוסי מימן לאמפל בשנים האחרונות"

נציגי האג"ח של החברה מסדרות א' ו-ג' אומרים כי "למרבה הצער מימן אינו מוכן לתרום כל תרומה כספית לטובת ההסדר שהוא מבקש". אמפל בתגובה: " הנציגות מבזבזת את זמנה בהעלאת טענות שווא"

23.02.2012, 14:09 | שי סלינס

שלב נוסף ביחסים בין מחזיקי האג"ח של אמפללבין בעל השלטה בחברה יוסי מימן. לאחר שמחזיקי אג"ח מסדרה ב' דרשו להעמיד לפירעון מיידי את החוב, דורשים מחזיקי האג"ח מסדרות א' וג' לחקור את העסקאות שבוצעו בין אמפל למימן בשנים האחרונות.

"למרבה הצער מימן אינו מוכן לתרום כל תרומה כספית לטובת ההסדר שהוא מבקש, ובה בעת הוא מציע להטיל את מלוא הסיכון הכרוך בהמשך עסקי אמפל על ציבור המחזיקים. עמדה זו של החברה ובעל השליטה אינה עומדת בסטנדרטים מינימאליים ואף פסולה ציבורית. נכון להיום אין בסיס דיון משותף בין הצדדים", כך לפי עורכי הדין עופר שפירא ושמואל אשל, נציגי הנושים.

בתגובה לדברי סמנכ"ל הכספים של אמפל אירית אילוז למחזיקים, שלפיהם יפסידו יותר בפירוק, מסרו מחזיקי האג"ח כי "הניסיון של בעל השליטה לאיים על המחזיקים כאילו שהליך פירוק ירע את מצבם עוד יותר היא פסולה ומקוממת, וראוי שמי שגייס כסף מהציבור שלא ינסה להפחיד עם הפסדים גדולים יותר מאלה שכבר גרם. הסיכונים הנובעים מנכסי החברה לא קשורים לפעילות אמפל עצמה. מכל מקום קיימות חלופות נוספות שנבחנות על-ידי הנציגות הפועלת לטובת המחזיקים באופן שקול וענייני ולא לפי סיסמאות ריקות שהחברה מפרסמת".

אילוז, יד ימינו של מימן, אמרה באסיפת בעלי האג"ח שהתקיימה מוקדם יותר השבוע, כי אם בעלי האג"ח יחליטו להעמידן לפירעון מיידי, מימן לא יעמיד את קשריו המדיניים והדיפלומטיים עם מצרים לטובת החברה. "מימן הוא היחיד שמסוגל לנהל את הדיאלוג עם הממשל המצרי".

מאמפל נמסר בתגובה: "במקום למצות את זמנה של הנציגות, זמן החברה וזמן העמיתים במציאת פתרון הולם לבעייה אקסוגנית שאירעה באחת מאחזקות אמפל מבזבזת הנציגות את זמנה בהעלאת טענות שווא. אמפל כחברה אמריקאית ציבורית פועלת על פי דין וכי כל פתרון מלבד הסדר עם החברה, יהווה תספורת לבעלי האג"ח".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות