אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושרה תביעה ייצוגית על אפליה נגד מריל לינץ' צילום: בלומברג

אושרה תביעה ייצוגית על אפליה נגד מריל לינץ'

יועצים פיננסים שחורים שהועסקו על ידי בנק ההשקעות הורשו לתבוע כקבוצה בטענה שהופלו ונמנע מהם שכר שווה לעמיתיהם הלבנים; מריל לינץ' הוא כעת חלק מבנק אוף אמריקה

24.02.2012, 19:52 | סוכנויות הידיעות
יועצים פיננסים שחורים שתובעים את מריל לינץ' על אפליה יכולים לתבוע כקבוצה, כך פסק היום בית משפט לערעורים והפך החלטה של ערכאה נמוכה יותר.

בית המשפט לערעורים בשיקגו פסק היום כי תביעה ייצוגית תמנע מבתי משפט את הצורך בשמיעת תיקים נפרדים לגבי התנהלות מריל לינץ' שכעת הוא חלק מבנק אוף אמריקה והאם היא הייתה חוקית.

"אנחנו לא רואים את החסרונות בתביעה ייצוגית מוגבלת שאנחנו חושבים שתהייה מתאימה במקרה זה", כתב השופט ריצ'ארד פוזנר בהחלטה, שהתקבלה פה אחד על ידי הרכב של שלושה שופטים.

הברוקר ג'ורג' מקריינולדס מנאשוויל, טנסי, תבע ב-2005 בטענה שמריל לינץ' העדיף בנהלים והמנהגים של בנק ההשקעות יועצים פיננסים לבנים על פני עמיתיהם השחורים, מה שמנע מהם להרוויח משכורת זהה.

מקריינולדס, ביחד עם תובעים אחרים שהצטרפו מאוחר יותר לתביעה, רצו לייצג כ-700 יועצי השקעות ומתמחים אשר עבדו ביחידת הלקוחות הפרטיים הבינלאומיים מאז ינואר 2001. דוברת בנק אוף אמריקה לא הגיבה לפסיקה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות