אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רפידשר מאיטה הורדות: "רוצים להרחיק פיראטים"

רפידשר מאיטה הורדות: "רוצים להרחיק פיראטים"

שירות שיתוף הקבצים חושש לסיים את דרכו כמו מגה-אפלוד, ואולי גם מנסה ללחוץ על הגולשים לשלם בעבור השימוש באתר. מורידי קבצים דיווחו כי המהירות צנחה בשבוע האחרון עד ל-30 קילו-בייט בשנייה

26.02.2012, 10:53 | יוסי גורביץ
משתמשי שירות שיתוף הקבצים רפידשר (RapidShare) שלא נרשמו אליו התלוננו בשבוע האחרון כי מהירות ההורדה שלהם ירדה משמעותית, עד ל-30 קילו-בייט בשנייה - כך דיווח בסוף השבוע הבלוג טורנטפריק, העוקב אחרי שירותי שיתוף קבצים. רפידשר אישרה כי היא נוקטת במדיניות של האטת ההורדה למשתמשים חינמיים – לדבריה כדי להרחיק פיראטים.

רפידשר, שנתבעה בעבר בטענה שהיא סייעה לגניבת תוכן וזוכתה, אמרה כי אחרי הפשיטה על מגה-אפלוד ב-19 בינואר היא הבחינה בעלייה חדה בתעבורה החינמית אצלה, כמו גם בזינוק ב"שימוש לרעה" בה – כלומר, העלאת קבצים המוגנים בזכויות יוצרים. החברה הגיעה למסקנה שפיראטים הפכו אותה לאתר האחסון החדש שלהם.

כדי להרחיק את הפיראטים, ולמנוע מגורלה להיות כשל מגה-אפלוד, החליטה רפידשר לנקוט בצעד "הכואב אך היעיל" של האטת ההורדה למשתמשים חינמיים. החברה אמרה כי פיראטים אינם מוכנים לשלם בעבור שירותיה, בין השאר משום שהם חוששים לקשור את פרטי כרטיס האשראי לפעילות המקוונת שלהם.

עם זאת, לרפידשר יש כמובן אינטרס לשדל את גולשיה לשלם בעבור השירות שהיא מציעה: בדומה לשירותי שיתוף קבצים אחרים, גם רפידשר מנהיגה זה שנים מדיניות שבמסגרתה היא מציעה למנויים בתשלום הורדות מהירות יותר, של כמה קבצים בו זמנית, וללא המתנה עד לתחילת ההורדה.

כדי להקל על לקוחותיה המשלמים לאפשר לאחרים להוריד קבצים ששיתפו במהירות גבוהה, רפידשר ציינה כי הם יכולים לספק פרטים על הקבצים ועל המקומות שבהם הם מפרסמים את הקישורים אליהם. אם משתפי התוכן הם אכן בעלי הזכויות עליו, החברה תקפיד שמהירות ההורדה תהיה גבוהה - גם לגולשים החינמיים.

טורנטפריק מציין כי בחודשים האחרונים ביצעה רפידשר שורה של צעדים שמטרתם להבדיל אותה משירותי שיתוף הקבצים האחרים ולהדגיש את מחויבותה להגנה על זכויות יוצרים, וכי צעד זה הוא המשמעותי ביותר בכיוון עד כה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

14.
האתר כבר לא מה שהיה פעם
היה לי מנוי לשם, ונכון שבהתחלה זה מוריד מהר, אבל אחרי כמה קבצים זה הופך לאיטי יותר. מגה אפלוד בכלל היה גרוע, שילמתי על חצי שנה וסבלתי מזה. חצי מהשרתים שלהם הורידו לי על 14 קילובייט אחרי שהורדתי שני קבצים, כאילו הם חוסכים בתעבורה. הייתי מוריד על 14 קילובייט!! הייתי צריך להתנתק מהחשבון שלי בשביל להוריד כמו שצריך. פיילג׳נגל, הוריד לי על 45 קילובייט בפרמיום של חודש.החברה היחידה שאני באמת מבסוט זה פיילפלייר. אחרי חודשיים שם, בחיים לא הייתי מרוצה ככה. הורדה על מהירות מקסימלית, תמיד. כל עוד לא יסגרו אותם, אני אמשיך לשלם להם. הקטע זה לא להתקצן לשלם, אלא לדעת למי. רוב אתרי ההורדות לא מספקים בכלל את מה שהם מבטיחים.
סטס , אופקים  |  27.02.12
לכל התגובות