אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תביעה ייצוגית: נביעות משווקת מי ברז כמים מינרליים צילום: ישראל כהן

תביעה ייצוגית: נביעות משווקת מי ברז כמים מינרליים

החברה הודיעה לפני מספר חודשים על מעבר ממי מעיין בנביעה טבעית למים המגיעים מקידוח; התובעים טוענים בתביעה בהיקף 330 מיליון שקל כי מדובר במים פשוטים המגיעים גם לברזים של יישובי הסביבה

26.02.2012, 17:22 | גיל קליאן

בקשה לתביעה ייצוגית הוגשה היום (א') נגד נביעות בהיקף של 330 מיליון שקל. התובעים טוענים כי החברה משווקת מי ברז כמים מינרליים, ולמעשה לא משווקת מים שמגיעים מנביעה טבעית אלא מקידוח.

בסוף אוקטובר דיווחה נביעות לבורסה על המעבר שלה ממי מעיין בנביעה טבעית למים המגיעים מקידוח. באחרונה ספגה החבר ביקורת מחודשת על כך בתקשורת - תוך טענה כי היא אינה משווקת כלל מים מינרליים, אלא מי ברז פשוטים המגיעים גם לברזים של יישובי הסביבה.

כעת מגיעים התובעים הייצוגיים וטוענים כי החברה מפרה הסכמים עם לקוחותיה, מטעה צרכנים, עושה עושר שאינו במשפט ומפרה חובה חקוקה. במקביל מבקשים התובעים לאפשר ללקוחות שהתקשרו עם נביעות בחוזים לאספקת כדים לצאת ללא קנס על הפרת התחייבות.

מנביעות נמסר בתגובה: "מדובר בטענות סרק הנובעות מבורות מוחלטת בנושא המים המינרליים. כל המים לשימושים השונים במדינת ישראל מסופקים על פי הסכם עם מקורות. ולכן האמירה כי גם המים המינרליים של נביעות מקורם ב'מקורות' היא אמירה שאין בה מאום.

"המים המינרליים הטבעיים של נביעות פורצים מעצמם לאחר קידוח ממעבה האדמה. הם עומדים בכל תנאי תקנות המים המינרליים ואושרו ככאלה על ידי משרד הבריאות. שיטת הקידוח בה משתמשת נביעות היא שיטה בטוחה הנפוצה ביותר והמקובלת אצל רוב חברות המים המינרליים המובילות באירופה ובעולם.  

"לעומת זאת, מי ברז הם מים המסופקים ממקורות שונים ומשתנים, הם עוברים הכלרה ועלולים לספוח אליהם חומרים שונים במהלך מסעם בצינורות עד לפתח הברז הביתי.  

"רמת הפיקוח על מים מינרליים, שהם תמיד מאותו מקור, גבוהה בהרבה מרמת הניטור של מי ברז. 

"כדי לשמור על איכותם הגבוהה של המים המינרליים הטבעיים של נביעות, מתקיים פיקוח הדוק על תהליך המילוי הכולל 150 בדיקות איכות ביום. הפיקוח מתחיל במקור המים ומסתיים לאחר המילוי. מדובר בתהליך סטרילי, ללא מגע יד אדם ובאמצעות טכנולוגיה מתקדמת, כל זה תחת בקרה קפדנית משולבת של חברת נביעות, חברת מקורות ושל משרד הבריאות הישראלי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

26 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

26.
עד כמה שידוע לי בישראל קונים מים מינרלים בגלל הטעם הטוב יותר שלהם ולא בגלל בריאות
גם המים בברז בריאים יש בהם את כל המינראלים והם גם מונעים עששת . לי אין בעיה לשתות מים מהברז לא מסוננים אבל יש הבדל בטעם. לרוב מים מינראלים יותר טעימים . וכל מי שאומר שצריך לשאוב מי מעיין ולשים אותם בצינורות של מקורות מדבר על ביזבוז מים איכותיים ע"י דחיפתם לתשתית מים שבספק אם היא תקינה והיא גם דולפת. לפי דעתי צריך לעודד (להכריח אם צריך) יצרניות מים מינראלים למכור מים בבקבוקים יותר גדולים כדי להמנע מזיהום הסביבה היום הכי זול לקנות שישיות וזה גם הכי מזהם. לי לא אכפת מאיכות הסביבה אז אני קונה מה שזול. אני בטוח שיש עוד המון אנשים כמוני.
מישהו , ישראל  |  27.02.12
22.
יצרנים וספקים מנצלים לרעה את האימון, שהצרכן הישראלי נותן בהם.
לאחרונה מתגלים עוד ועוד מקרים של הונאת הציבור בהטעיה מכוונת ובחזירות מצד היצרנים. לא פלא שלא מצליחים לגמור את החודש וכל השנה נמצאים במינוס בבנק. עם טעם החזירות התאבון רק הולך וגובר. אם הדברים בכתבה נכונים, יש להפסיק מיד את צריכת המים מ"נביעות".
27.02.12
לכל התגובות