אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לנובו פוזלת לישראל: תשקיע בקרן ורטקס, בוחנת הקמת מרכז פיתוח צילום: בלומברג

לנובו פוזלת לישראל: תשקיע בקרן ורטקס, בוחנת הקמת מרכז פיתוח

ענקית האלקטרוניקה הסינית תעביר לקרן של יורם אורון עשרות מיליוני דולרים במטרה להשקיע בסטארט-אפים ישראליים. בכיר בלנובו: "מאמינים בפוטנציאל של השילוב בינינו לחברות הישראליות"

27.02.2012, 13:41 | אסף גלעד
ענקית האלקטרוניקה השנייה בגודלה בעולם, לנובו, כורתת ברית אסטרטגית עם קרן ההון סיכון של יורם אורון, ורטקס. לנובו הסינית תשקיע עשרות מיליוני דולרים מתוך הקרן הבאה של ורטקס, שצפויה לסיים את תהליך גיוס ההון עוד השנה ולעמוד על 150 מיליון דולר בסך הכל. ככל הנראה כל שותפי הקרן יישארו בתפקידם, בכלל זה יורם אורון, השותף המייסד בקרן.

השקעה זו בקרן הרביעית של ורטקס הינה חלק מהאסטרטגיה של לנובו לחיזוק נוכחותה בישראל, ובימים אלה היא בוחנת את כניסתה לפעילות מו"פ בארץ על ידי הקמת מרכז פיתוח. ל"כלכליסט" נודע כי החברה טרם החליטה האם להקים פעילות זו באמצעות רכישה של חברה ישראלית או באמצעות הקמת המרכז מן היסוד. ענקיות טכנולוגיה אחרות כבר מפעילות בישראל מרכזי מו"פ, ובהן סמסונג, דל - ובקרוב גם אפל.

באמצעות שיתוף הפעולה עם ורטקס, מתכננת לנובו להשקיע בסטארט-אפים ישראלים. על פי לנובו ההשקעות יתמקדו במספר תחומים: תקשורת נייחת ומובייל, טכנולוגיות ואפליקציות בתחום המדיה הדיגיטלית, תוכנה ותשתיות IT ארגוניות וטכנולוגיה ירוקה.

ג'ורג' הי, סגן נשיא בכיר ומנהל טכנולוגיות ראשי בלנובו העולמית, הכריז בתערוכת הסלולר MWC בברצלונה כי "אנו מאמינים מאוד בפוטנציאל הרב הטמון בשילוב החדשנות הטכנולוגית והיזמות של חברות ישראליות, עם הנוכחות הבינלאומית של לנובו".

לקרן הבאה ימשיכו השותפים הנוכחיים בוורטקס: יורם אורון, אהוד לוי, דוד הלר, עמנואל טימור, יפעת אורון ורן גרטנברג. לאחרונה עזב את הקרן השותף הותיק מוטי בן-אריה לטובת הקמת סטארט-אפ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות