אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פיצל דירה בחולון ל-3 יחידות דיור ונקנס ב-75 אלף שקל צילום: אוראל כהן

פיצל דירה בחולון ל-3 יחידות דיור ונקנס ב-75 אלף שקל

בעל הדירה ביקש מביהמ"ש כי יקל בעונשו בשל מצבו הכלכלי הקשה. השופט: "העבירה של פיצול דירות הינה ענישה הנעשית לא מתוך מצוקת הבונה, אלא מתוך רצון להפיק רווחים מהעבירה"

27.02.2012, 15:03 | שירלי ששון-עזר
בעל דירה מרחוב סוקולוב בחולון שפוצלה ל-3 יחידות דיור נפרדות ישלם 75 אלף שקל, כך עולה מגזר הדין של שופט בית המשפט לעניינים מנהליים, עזריה אלקלעי, שניתן בשבוע שעבר. בכך קיבל בית המשפט את עמדת עיריית חולון, שיוצגה ע"י התובע העירוני עו"ד ניר כהן.

מגזר הדין עולה, כי הדירה פוצלה למטרת השכרה כבר לפני שנים רבות. בעל הדירה אף הורשע בשנת 2005 בנושא אך הטיעונים לעונש ארכו שנים. בעל הדירה טען בדיון כי הוא לא מחזיק בדירה מזה שנה וחצי וכי הדירה נמכרה כחלק מהסדר גירושין.

מפצל הדירה ביקש מבית המשפט כי יקלו בעונשו בשל מצבו הכלכלי הקשה וטען כי חלק מהזמן הדירה לא הייתה מושכרת.

השופט לא הקל בעונשו. במסגרת החמרת הענישה בכל הקשור לעבירות של פיצול דירות, הזכיר השופט את המטרד שנגרם מפיצול זה לסביבה ולשכנים וציין את הבעייתיות הבטיחותית והתכנונית הכרוכה בה. בית המשפט אף לא התחשב בכך שהנאשם טען כי הדירה נמכרה על ידו והטיל עליו צו הקובע כי עליו להשיב את הדירה לקדמותה, להרוס את הפיצול ולהפוך את הדירה ליחידה אחת. השופט נימק את החלטתו זו בכך, שבמועד המכירה ידע הנאשם כי קיים כתב אישום נגדו, אך העדיף למכור אותה בעודה מפוצלת.

השופט אלקלעי כתב בגזר הדין כי: "העבירה של פיצול דירות הינה ענישה הנעשית לא מתוך מצוקת הבונה, אלא מתוך רצון להפיק רווחים מהעבירה, כך שבמקום להשכיר נכס אחד, יכול הבונה ליהנות מתוצאות העבירה שביצע, ולהשכיר 3 יחידות דיור, במשך כל תקופת קיומה של העבירה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

27 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

27.
תגובה למספ' 1- פיצול דירה למספר דירות - לא !!!! לא נובע מחוסר בדירות להשכרה -
גם אני מכירה מספר בעלי דירות שפיצלו אותן למספר "דירות" = צינוקים . אף אחד מהם , לא עשה זאת , מדאגה לחוסר דיור להשכרה. אלו הם סוחרים ממולחים וממזרים לא -קטנים, שקנו דירות מוזנחות ישנות עלובות, באזורים עניים של העיר, חילקו ל"דירות" זעירות חונקות , הגדילו בטרוף את מספר דיירי הבניינים הללו הקרובים לקריסה גם כך, ועשו כסף מלוכלך תוך זילזול בחיי שאר דיירי הבניין ועל חשבון שוכרים צעירים תמימים. רק בעלי נשמה רעה - יכולים לעשות זאת לשכניהם ולשוכרים תמימים. אלו אינם צדיקי הדור !!!!!!!
עונש כל כך קל למזלזל בציבור  |  28.02.12
25.
לכל החוכמולוגים, יש דרכים חוקיות לפצל דירה ... הבעיה היא הפירטיים
מפצלים דירות ללא הייתר, ללא תוכניות בניה ואישורים כחוק, תוך זילזול בשכנים ... מתקינים צנרת ביוב מכוערת על הקירות החיצוניים ... סוגרים ופותחים חלונות ללא רשות, ומשנים את מראה הבניין ללא הכר ... הפיראטים הללו הופכים את חיי השכנים לגהנום ... הפיצולים מורידים את ערך הבתים של השכנים האחרים בבניין .... מי שמבצע פיצול ללא רישוי שיחטוף קנסות ענק בגובה של פי עשר ממה שהוא הרוויח מהשכירות הלא חוקית ... בתל אביב קיבלו קנסות של 300,000 שקל - 400,000 שקל .... הגיע הזמן שגם בחולון ורמת גן המפצלים יחטפו קנסות ענק ויחזירו את המצב לקדמותו
יורם  |  27.02.12
לכל התגובות