אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פשרה בייצוגית: שטראוס תמכור שלגוני "מגנום" בהנחה של 25%

פשרה בייצוגית: שטראוס תמכור שלגוני "מגנום" בהנחה של 25%

התובע טען כי שטראוס לא ציינה את תאריך התפוגה של המוצרים כאשר הם שווקו בצורה בודדת, ולא בחבילות של שישה. ההנחה תינתן ברשתות מנטה, yellow, אלונית ו-so-good בתחנת הדלק

28.02.2012, 16:02 | מארק שון

שבוע לאחר ששטראוס טענה כי אינה יכולה לשלוט במחיר שבו נמכר "פסק זמן" הגיעה החברה לפשרה בתביעה ייצוגית במסגרתה תינתן הנחה על שלגוני מגנום. בית המשפט המחוזי בתל-אביב אישר היום (ג') פשרה במסגרת תביעה ייצוגית, במסגרתה תעניק חברת גלידות שטראוס 25% הנחה על חלק ממוצריה. חברת גלידת שטראוס, שחתמה על הפשרה, מוחזקת על ידי יוניליוור ושטראוס החזקות.

 

בתביעה שהגיש דודי אנגור באמצעות עו"ד יוחי גבע בדצמבר 2009 נטען, כי גלידות שטראוס לא ציינה את תאריך התפוגה של המוצרים כאשר הם שווקו בצורה בודדת, ולא בחבילות של שישה. התובע דרש במקור פיצוי לכל צרכני החברה בגובה כ-16.1 מיליון שקל.

היום אישר השופט עמירם בנימיני הסדר פשרה, לפיו תוענק הנחה לכלל הצרכנים על שלגוני מגנום, הנמכרים כיחידה בודדת, ברשתות חנויות הנוחות שבתחנות הדלק (מנטה, yellow, אלונית ו-so-good). ההנחה תינתן בשלושת חודשי הקיץ של 2012 ותסתיים לאחר שההטבה תגיע לסכום של חצי מיליון שקל.

שטראוס אמנם הבהירה במסגרת ההסדר – כפי שחזרה וטענה גם במקרה של השוקולד - כי היא אינה רשאית על פי החוק לקבוע את המחיר עבור הקמעונאי, אך היצרן רשאי לקבוע מחיר מומלץ או לתת הנחה שתגולגל לצרכן. במקרה של הגלידה, שטראוס תעניק לחנויות הנוחות הנחה עודפת כך שהצרכנים יקבלו את ההנחה.

התובע עצמו יקבל 30 אלף שקל ואילו עו"ד גבע יקבל 70 אלף שקל במסגרת הפשרה.

"נקודה אחת חסרה לי בהסדר הפשרה, והיא נועדה להבטיח שהצרכנים יממשו את זכותם לרכוש שלגונים במחיר מופחת", כתב השופט בהחלטה, "לשם כך נדרשת מתן הודעה מיוחדת לצרכנים, ולכן, שטראוס תדאג להציב במקום בולט בכל חנוית הנוחות, בתקופת ההנחה, הודעה ברורה המבהירה לצרכנים את זכותם לקבל שלגונים".

גלידות שטראוס יוצגה באמצעות עו"ד ליאור שמעוני.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות