אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מספר משחקי נבחרות הכדורגל הלאומיות בשנה יצומצם צילום: אי פי אי

מספר משחקי נבחרות הכדורגל הלאומיות בשנה יצומצם

ההסכם בין ה-ECA לאופ"א עדיין נתון לאישורה של פיפ"א וצפוי להוביל לקיומם של 9 משחקים בינלאומיים בממוצע בשנה, במקום 12 הנהוגים כיום

28.02.2012, 19:46 | סוכנויות הידיעות
מספר משחקי הנבחרות הלאומיות לכדורגל המתקיימים בכל שנה צפוי להיחתך לאחר שהגוף המאגד את המועדונים האירופיים (ECA) ואופ"א הגיעו להסכמה על הצעות לשינוי לוח הזמנים למשחקי הנבחרות הלאומיות.

ההסכם, שמחכה עדיין לאישורה של פיפ"א, יוביל לקיומם של 9 משחקים בינלאומיים בממוצע בשנה, במקום 12 הנהוגים כיום. כמו כן, יתקיימו 9 משחקים כפולים לאורך תקופה של שנתיים, ויבוטלו משחקי ידידות חד פעמיים כמו המשחק של אנגליה נגד הולנד שיתקיים מחר (ד'). בעקבות ההסכם יבוטל גם משחק הידידות הלא פופולארי באוגוסט.

עסקת הפשרה פורסמה במהלך הכינוס הכללי של איגוד המועדונים האירופי שנערך בוורשה. הפשרה הגיעה לאחר שבשנה שעברה דרשו המועדונים להפחית בחצי את מספר המשחקים לשישה בלבד.

אופ"א הסכימה גם להוציא ביטוח שיכסה את תשלומי השכר לשחקנים שנפצעים במשחקים של הנבחרות, החל מטורניר יורו 2012, ולהעלות את הסכומים שמשלמים למועדונים עבור השתתפות השחקנים בטורניר. התשלומים הללו הסתכמו ב-55 מיליון יורו (47 מיליון ליש"ט) בטורניר הקודם, אך לדברי ה-ECA הפעם מדובר ב"עלייה משמעותית". עם זאת הסכום המפורט יפורסם בחודש הבא.

יו"ר ה-ECA קרל היינץ רומיניגה אישר עם זאת כי החרם שהטילו המועדונים על השיחות עומד בעינו. "ההסכם עם אופ"א מהווה פריצת דרך חשובה עבור הכדורגל האירופי. מהסכם זה עולה כי אופ"א בהחלט מכירה בחשיבות המועדונים והתרומה המשמעותית שלהם להצלחת כדורגל הנבחרות.המשא ומתן לא היה קל ברובו, אך התנהל כל העת באופן הוגן ורציני. אני מודה מקרב לב לאופ"א, ובייחוד לנשיא מישל פלאטיני, בשם כל המועדונים באירופה ומצפה להמשך שיתוף הפעולה בינינו. זוהי הוכחה נוספת לכך שבמשפחת הכדורגל האירופית ניתן להגיע לפתרונות בצורה הוגנת ומשותפת".

רומיניגה המשיך והוסיף: "בעוד שהושג הסכם עם אופ"א, בכל הקשור לפיפ"א המצב נותר לא מספק. לדאבוננו, השיחות עם נשיא פיפ"א לא הובילו לפתרון מספק, שלוקח בחשבון את דרישות המועדונים".

בהסכם החדש מצוין כי בעתיד למועדונים תהיה "זכות הפנייה", כלומר המועדונים יצטרכו לתת את הסכמתם לכל החלטה הנוגעת לקבוצות עצמן.

מנגד, המועדונים לא הצליחו לשכנע את אופ"א לעמוד לצידם בהתנגדותם לקיום גביע אפריקה לאומות בחודשים ינואר ופברואר. ההסכם מציין רק ש"הטורניר צריך להתחיל בהקדם האפשרי בינואר".  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות