אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדולר איבד 0.5% ושערו היציג נקבע על 3.77 שקלים צילום: shutterstock

הדולר איבד 0.5% ושערו היציג נקבע על 3.77 שקלים

היורו ירד ב-0.6% לרמה של 5.06 שקלים; הבנק המרכזי האירופי ילווה למוסדות הפיננסים באירופה כ-529 מיליארד יורו - מעל תחזיות האנליסטים שצפו הלוואה של 470 מיליארד יורו

29.02.2012, 15:46 | גיא בן סימון

הדולר איבד כ-0.5% מערכו ושערו היציג נקבע על 3.77 שקלים, היורו השיל 0.6% מערכו לרמה של 5.06 שקלים.

הבנק האירופי המרכזי (ECB) הודיע היום כי ילווה למוסדות הפיננסים באירופה סכום של כ-529 מיליארד יורו. סכום זה גבוה מתחזיות האנליסטים, שציפו לסך של 470 מיליארד יורו.

הבנק יעביר את ההלוואה במזומן ל-800 מוסדות פיננסיים למשך 1,092 ימים בריבית של 1%, בעוד שהבנקים יכולים להחזיר את ההלוואה לאחר שנה אחת בלבד.

שר האוצר יובל שטייניץ חתם הבוקר (ד') בבייג'ינג עם מקבילו הסיני על הסכם בהיקף של יותר ממיליארד שקל לייצוא טכנולוגיות מים ישראליות לסין. בשיחות הועלתה האפשרות לייצוא גז טבעי מישראל לסין.

"ההשקעה של אפל בישראל מראה על חוזקה של הכלכלה", כך אמר שר האוצר יובל שטייניץ במסגרת ביקורו בסין בהתייחסו לכוונת ענקית הטכנולוגיה לפתח מרכז פיתוח בישראל - הראשון מחוץ לארה"ב.

אירלנד תעמיד למשאל עם את האמנה הפיסקלית החדשה של גוש היורו. משאל העם יהווה מבחן לתיאבון האירלנדי להשתייך למדיניות הפיסקלית עם יתר חברות גוש היורו.

הבנק האירופי המרכזי החליט שלא לאפשר באופן זמני לאג"ח יווניות לשמש כערבות להלוואות של הממשלה. הצעד נעשה יום לאחר שחברת הדירוג S&P הכריזה כי יוון נמצאת בחדלות פירעון סלקטיבית לאחר שהכניסה סעיפי פעולה קולקטיבית לאג"ח הקיימות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות