אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גרטנר: הוצאות שוק ה–IT במזה"ת ואפריקה צפויות לגדול ב–6.3% עד סוף 2012 צילום: בלומברג

גרטנר: הוצאות שוק ה–IT במזה"ת ואפריקה צפויות לגדול ב–6.3% עד סוף 2012

ענף הבנקאות וניירות הערך, יהיה המגזר בעל שיעור הצמיחה המהיר ביותר במדינות המזה"ת וצפון אפריקה. שוק זה מסתמך על הגידול המתמשך של ענף הבנקאות האיסלמית

29.02.2012, 12:23 | כלכליסט
ההוצאות על IT ארגוני במדינות המזה"ת ואפריקה בכל ענפי התעשייה צפויות להגיע ל- 70 מיליארד יורו, המשקפים עלייה של 6.3% בהשוואה להוצאות של 66 מיליארד יורו ב-2011, כך על פי גרטנר, חברת המחקר והייעוץ הבינלאומית המובילה לתחום ה-ICT.

"ב-2011 היו שיעורי צמיחה דו-ספרתיים בכל אזור המזה"ת ואפריקה, כתוצאה מכך צפויה האטה ב-2012, ושיעורי הצמיחה המובילים יוגבלו לאותן מדינות, שלא ניצלו את המשאבים הכלכליים שלהן בשנה שעברה", כך על פי פיטר סונדרגארד, סגן נשיא בכיר ומנהל מחקר עולמי בגרטנר.

"ארבעה כוחות של טכנולוגיה: עננים, מדיה חברתית, ניידות ומידע, ישפיעו באופן שווה על ארגוני ה-IT ועל ספקיות הטכנולוגיה במזרח התיכון. עם זאת, אנו סבורים שהשוק עבור שירותי ענן, היעדר המיומנויות הנחוצות כדי להתמודד עם ים הנתונים, וההתרבות המהירה של המידע, יגבילו את השינויים בארגונים במזרח התיכון". כך הוסיף סונדרגארד.

ענף הבנקאות וניירות הערך, יהיה המגזר בעל שיעור הצמיחה המהיר ביותר במדינות המזה"ת וצפון אפריקה (MENA). שוק זה מקבל תנופה משמעותית מהגידול המתמשך של ענף הבנקאות האיסלמית בעקבות החקיקות האחרונות בקטאר ובעומאן, כמו גם מהרוח החדשה של החקיקה במפלגות האיסלמיות, בעקבות האביב הערבי.

ספקיות שירותי התחבורה והבריאות צפויות גם הן לחוות שיעור צמיחה דומה. ויטוריו ד'ורציו, מנהל מחקר בגרטנר אומר לנו כי: "אנו רואים ארבע מגמות עסקיות בולטות באזור המזה"ת ואפריקה – אסטרטגיות גיוון של ממשלות ליצירת עסקים רבגוניים וברי-קיימא מתוך כלכלה המתבססת על דלק".

ד'ורציו מוסיף כי: "אסטרטגיות ההרחבה של ארגונים מקומיים ברחבי האזור; הצורך ביותר אבטחה וההתמודדות עם השפעות האביב הערבי. כדי לחזק את האסטרטגיות הללו, החומרה והתוכנה ימלאו תפקיד מרכזי וצפויות לחוות את קצבי הצמיחה המהירים ביותר ב-2012, וגם בשנים הבאות".

השווקים הגדולים ביותר במונחי רווחים ביורו, יישארו בקרב הממשלות הגדולות וארגונים בבעלות המדינה, המגזר הבנקאי ותעשיות משאבי הטבע והייצור הגדולות הכוללות גם את ענף האנרגיה העשיר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות