אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחובר פחות: ישי גרין עוזב את תפקיד סמנכ"ל הטכנולוגיות בסולוטו צילום: עמית מגל

מחובר פחות: ישי גרין עוזב את תפקיד סמנכ"ל הטכנולוגיות בסולוטו

יהפוך ליועץ חיצוני לחברת הסטארט-אפ, שפיתחה תוכנה לפתרון בעיות בתפעול המחשב; האפליקציה של החברה משולבת בחנות היישומים החדשה של מיקרוסופט לווינדוס 8

29.02.2012, 17:17 | איתי שמושקוביץ

ישי גרין עוזב את תפקידו כסמנכ"ל הטכנולוגיה של סולוטו, אבל לא נפרד מהחברה: גרין, אחד ממייסדי חברת הסטארט-אפ שהוקמה לפני ארבע שנים, יעבור לתפקיד יועץ חיצוני לענייני אסטרטגיה.

"בחודשים האחרונים עבדתי עם תומר (דביר, מנכ"ל סולוטו) על עזיבת התפקיד ומעבר חלק שלי לתפקיד אחר", אומר גרין ל"כלכליסט". "אני יזם והחברה עוברת למצב אחר, היא כבר עם 50 עובדים ולא סטארט-אפ קטן. סולוטו זה פרויקט ארוך טווח, ועכשיו תומר ייקח את הרעיון הלאה".

דביר אמר כי "דרכינו נפרדות בטוב. החוזקה של ישי היתה בשלב ההקמה, והתפקיד שלו גדל. אלה מקומות שהוא פחות אוהב, והחלטנו ביחד שהוא יעבור להיות יועץ לי ולדירקטוריון". דביר אומר כי לא ימונה מחליף לגרין: "זה תפקיד גדול מדי לאדם אחד, יש מספיק אנשים שעושים את העבודה בחברה".

גרין עצמו כבר הקים חברת סטארט-אפ חדשה בשם 3pix, אך אינו מוכן להרחיב עליה יתר על המידה. "זאת רשת חברתית ואנחנו עכשיו בשלבי סגירת גיוס", הוא מסביר. "אני מקים חברת ייעוץ שתעזור ליזמים מוכשרים. אני בעצם מחפש אנשים כמו תומר וכמוני - בתחילת הדרך. המנכ"ל של החברה החדשה הוא נדב שובל והמנהל הטכנולוגי הוא ברק אברהם, הם לוקחים רעיון שעבדנו עליו ביחד וירוצו עם זה הלאה. אני מתכוון לעשות את זה עם עוד כמה חברות".

סולוטו (מימין: תומר דביר, ישי גרין ורועי אדלר), צילום: לואיז גרין סולוטו (מימין: תומר דביר, ישי גרין ורועי אדלר) | צילום: לואיז גרין סולוטו (מימין: תומר דביר, ישי גרין ורועי אדלר), צילום: לואיז גרין

מגיעים לחנות האפליקציות בווינדוס

היום (ד') השיקה מיקרוסופט גרסה נסיונית של מערכת ההפעלה הבאה שלה, ווינדוס 8. אחד מהחידושים הרבים שכוללת מערכת ההפעלה הוא חנות אפליקציות חדשה, שדרכה יוכלו משתמשים למצוא ולהתקין אפליקציות למחשבים ולטאבלטים. סולוטו נערכה לקראת ההכרזה, והשיקה אמש במקביל את האפליקציה שלה בגרסה שמתאימה לווינדוס 8, עם תמיכה בממשק המטרו החדש ששולב במערכת ההפעלה.

התוכנה של סולוטו מאפשרת למשתמשים לשלוט על התוכנות והיישומים שמופעלים אוטומטית במהלך הפעלת המחשב, כדי לקצר את זמן ההפעלה שלו. בנוסף היא מציעה ניהול תוספים לדפדפן, התמודדות עם קריסות תוכנה - ובסוף 2011 היא השיקה גם ממשק שליטה וניהול מקוון, שדרכו ניתן לנהל מחשבים של משתמשים אחרים.

האפליקציה לווינדוס 8 הותאמה למסכי מגע, ומציעה את כל השירותים של סולוטו – ניהול מרחוק של עד חמישה מחשבים ללא תשלום, כולל התקנה מרחוק של תוכנות כמו סקייפ ו-Dropbox וביצוע פעולות תחזוקה שונות במחשב.

מיקרוסופט הציגה בספטמבר האחרון גרסה מוקדמת המיועדת למפתחים, כדי שאלה יוכלו להתאים את התוכנות והאפליקציות שלהם למערכת ההפעלה החדשה. הגרסה הנוכחית שהושקה היא אמנם בטא בלבד, אבל בהשקות קודמות של מיקרוסופט הורידו מיליוני גולשים ברחבי העולם את גרסאות הניסיון של ווינדוס. כתוצאה מכך יכולה סולוטו להגיע אל קהל גדול - אחרי שצברה עד היום מעל 3 מיליון הורדות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

22 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

22.
בסה"כ ישי עשה לסולוטו אחלה יח"צ
אולי הוא באמת כבר לא התאים להיות מנהל טכנולוגי של חברה גדולה מאד. אולי היו חבר'ה אחרים שעשו את זה בחברה טוב ממנו. אולי הוא עזב בגלל שלא הצליח לממש את מה שהובטח ע"י החברה (ראו את מגיב מס' 11). אבל מה שאי אפשר לקחת ממנו זה את היח"צ שהוא עשה לחברה דרך התוכנית "מחוברים". אפילו היה פרק אחד שהתמקד רק בו, בחברה ובהכנות שלהם לתחרות של tech crunch. מה שזה עשה לחברה, שום כסף של הון סיכון ושום דבר אחר לא היה עושה לה. אז את זה לפחות הם חייבים לו. אגב, אני לא מכיר אותו, לא אישית ולא כלום. הייתי רואה אותו לפעמים בכנסים טכנולוגים וזהו. לא יודע איזה בנאדם הוא וכו', זה הכל מניתוח מרחוק. ובכל מקרה, שיהיה לו בהצלחה (למה לא בעצם?) :-)
גדי , נתניה  |  06.03.12
21.
אני מכיר המון יזמים מוכשרים עם מוצר מבטיח שבנו גרסה ראשונית של המוצר אך מתקשים בגיוס
מה שמאיים על יכולתם הכלכלית להמשיך לשווק ולפתח את המוצר. לעומת זאת חבר'ה כמו ישי גרין או שחר קמינץ (שהצליח לבסוף) מגייסים עוד משלב הרעיון, לפני שהם סיכנו שום דבר משל עצמם, ערמות על גבי ערמות של כסף הון סיכון לפי שווי חברה דמיוני. בזמן הזה הם מרוויחים זמן בנחת לחפש כיוון בשוק, לגייס עובדים, והכל בלי לחץ. גם אני לא חף מכל השגיאות, אני גם משקיע את הכסף של הלקוחות שלי באנשים שאני מכיר, "בנים של" ומי שידעו לגמול לי בתפקיד הבא.
משקיע הון סיכון  |  02.03.12
20.
לרוב האנשים קשה לאכול את גרין
האדון ישי גרין היה ב"מחוברים", יש מי שחושב שמה שראה שם זה ישי גרין, קצת הגיון - זה היה ישי אבל למצלמה. מעבר לזה יש את ישי שהוא לפי ההתנהלות שלו לאורך כמעט שני עשורים - יזם סדרתי. וכשאדם כזה נמצא 4 שנים בחברה שהקים - הוא או מוכר (כמו שמכר בעבר ב 20 מליון דולר) או עובר הלאה ומשמר את האינטרס שלו בחברה כדיירקטור או יועץ, ישי עשה את זה כמו שכתוב, אבל הוא עובר הלאה וכבר מגייס לחברה חדשה, האמת, יפה לו. החברה סלוטו לא פרצה, להרבה חברות לוקח זמן לפרוץ וחלקן יצליחו וחלקן לא, אין פה נוסחא אחידה, אבל לחברה יש 3 מליון הורדות ועתיד שקשור למיקרוסופט, זה לא דבר רע בכלל. צר לי שאנשים שקוראים פה ומגיבים, מצליחים להוציא מעצמם רק קנאה ורוע לב, ואני באמת לא מבין למה, למה באמת ?, איך זה שסלוטו שהוא הקים כמעט לבד מפרנסת עכשיו 50 משפחות, איך זה דבר רע ? איך זה שהוא ממשיך לבנות את ההיטק הישראלי עושה לכם רע ? פרט לקנאה אני פשוט לא מבין מה הבעיה. בנימה אישית, ישי, אמן ותצליח לבנות משהו חדש ויציב ומוצלח.
אחד העם  |  02.03.12
לכל התגובות