אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תהל מרחיבה פעילותה בגאנה: תבצע פרויקט בתחום מערכות מי השתייה תמורת כ-98 מיליון דולר צילום: עמית שעל

תהל מרחיבה פעילותה בגאנה: תבצע פרויקט בתחום מערכות מי השתייה תמורת כ-98 מיליון דולר

זהו הפרויקט הרביעי של תהל בגאנה. התמורה הכוללת של ארבעת הפרויקטים מסתכמת בסך של למעלה מ-282 מיליון דולר

01.03.2012, 19:56 | שהם לוי

תהל, חברה בת בבעלות מלאה של קרן אן.ויחתמה עם חברת המים הלאומית של גאנה על הסכם לביצוע פרויקט של תכנון, הקמה, הרחבה ושדרוג מערכות מי השתייה באזור קומאוו (Kumawu), קונונגו וקוואוטאפו תמורת כ-97.5 מיליון דולר. הפרויקט שצפוי להימשך שלוש שנים מהווה פרויקט המשך לפרויקט נוסף אותו מבצעת תהל באותו אזור.

בימים הקרובים תשולם לתהל מקדמה על סך 17.7 מיליו דולר ויתרת התמורה תשולם לאורך תקופת הביצוע, בהתאם לקצב התקדמות הפרויקט.

זהו הפרויקט הרביעי של קבוצת תהל בגאנה. התמורה האפקטיבית הכוללת של ארבעת הפרויקטים מסתכמת בסך של כ-282 מיליון דולר, מתוכם כ-75% צפויים להתקבל בשנים הקרובות.

הפרויקטים הראשון והשני, הכוללים ביצוע עבודות שיקום והרחבה של מערכות אספקת מים החלו כבר ברבעון השלישי של 2009 וצפויים להסתיים במחצית 2013. היקף הפרויקטים עומד על כ-75 מיליון דולר.

הפרויקט השלישי לתכנון, הקמה, הרחבה ושדרוג מערכות מי השתייה בשלושה אזורים במדינה, החל במהלך הרבעון השלישי 2011 והוא צפוי להסתיים לקראת שלהי 2013. היקף הפרויקט כ-110 מיליון דולר.

לדברי סער ברכה, מנכ"ל קבוצת תהל: "המשך הרחבת פעילותנו בגאנה עומד בקנה אחד עם האסטרטגיה החדשה שגיבשנו לחיזוק והרחבת הפעילות בשווקים אסטרטגיים במדינות מתפתחות. אני שמח על הבעת האמון החוזרת של ממשלת גאנה, הרואה בתהל שותפה לטווח ארוך בפיתוח תשתיות המים במדינה".

סער הוסיף ואמר: "מעבר לחשיבות העסקית והאסטרטגית בפרויקט זה, אנו מייחסים חשיבות רבה גם לצד ההומאני הקשור לפרויקט: הבאת מי שתייה נקיים לאוכלוסייה נרחבת של למעלה מ- 60 קהילות, שעד היום נאלצה להביא באמצעות דליים מים בלתי ראויים לשתייה, ממרחק רב. בעקבות הפרויקט ייהנו אנשים אלה, לראשונה בחייהם, ממי שתייה נקיים וזורמים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות