אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דור אלון: מפעל סוגת יחובר לגז בעלות של כ-15 מיליון שקל צילום: אייל יצהר

דור אלון: מפעל סוגת יחובר לגז בעלות של כ-15 מיליון שקל

החברה הבת אלן מרכזי אנרגיה חתמה על הסכם עם חברת נתיבי הגז הטבעי לישראל לחיבור המפעל למערכת ההולכה הארצית

04.03.2012, 09:35 | גיא בן סימון

דור אלון שבשליטת דודי ויסמן, הודיעה הבוקר (א') לבורסה כי החברה הבת אלון מרכזי אנרגיה (55%) חתמה על הסכם עם נתיבי הגז הטבעי לישראל לחיבור מפעל הסוכר סוגת למערכת ההולכה הארצית לגז טבעי.

השותפות המוגבלת, בה שותפים תאגיד בשליטת החברה הבת וכן צד שלישי, תישא בעלויות בסך של כ-15 מיליון שקל, וכן בשרותים השוטפים של חברת הובלת הגז בסכום שאינו מהותי.

במסגרת ההסכם תקים נתג"ז את התשתיות לצורך חיבור המפעל לגז. שלב זה כולל את הסבת מתקן האנרגיה הקיים של מפעל הסוכר למתקן המאפשר בערה באמצעות מזוט וכן גם באמצעות גז טבעי.

בנוסף, תתקין נתג"ז תשתיות לצורך הולכת הגז הטבעי לתחנת הכוח אותה מתכננת השותפות להקים בשטח מפעל סוגת. תוקף ההסכם הוא עד ל-31 ליולי 2029 עם אופציה להארכה ב-5 שנים.

לפני כחודש פורסם ב"כלכליסט" כי דור אלון תקים תחנת כוח פרטית במתחם מפעל סוגת בעלות של 90 עד 100 מיליון דולר, מתוכם כ-20% הון עצמי והשאר יגויס בשוק הפרטי. מדובר בשדרוג תחנה מיושנת הפועלת באמצעות מזוט ומפיקה רק כ-12 מגה וואט חשמל, לתחנה שתפעל בכוח גז עם הספק ייצור שיגיע בשלב הסופי לכ-120 מגה וואט. תפוקת התחנה כוללת גם קיטור שיימכר למפעל עצמו, כאשר החשמל מיועד למפעלי הסביבה.

ספק הגז הפוטנציאלי של התחנה עשויה להיות שותפות תמר - שם מחזיק ויסמן 4% באמצעות אלון גז.

פעילות תחום החשמל הפרטי תרוכז תחת אלון מרכזי אנרגיה שהוקמה על ידי דור אלון. שאר האחזקות בשותפות נמצאות בידי חברת היזמות וההנדסה סיגמא אפסילון ומסד עוז. סיגמא אפסילון שותפה גם במיזם IPP אלון תבור, תחנת כוח פרטית בבעלות משותפת עם דלק תשתיות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות