אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: גוגל עשויה לחשוף עוד השנה "עוזר אישי" שיתחרה בסירי

דיווח: גוגל עשויה לחשוף עוד השנה "עוזר אישי" שיתחרה בסירי

על פי טק-קראנץ', "אסיסטנט" של גוגל יגיע למחשבים, סמארטפונים וטאבלטים - ויתחרה ביישום המצליח מבית אפל, שמוגבל בשלב זה רשמית לאייפון 4S

04.03.2012, 10:44 | יוסי גורביץ
גוגל מפתחת "עוזר אישי", שיתחרה בסירי של אפל ועשוי להיחשף עוד השנה, ככל הנראה ברבעון הרביעי - כך דיווח בסוף השבוע הבלוג טק-קראנץ'. על פי מקורות הבלוג, 2011 היתה "השנה החברתית" של גוגל, ו-2012 תהיה "שנת העוזר האישי". לידיעה אין אישור רשמי.

על פי ידיעות מוקדמות יותר, שמו של הפרויקט היה Majel והוא נוהל על ידי החטיבה הנסיונית והסודית של גוגל, Google X. שמו הנוכחי של הפרויקט, על פי טק-קראנץ', הוא Assistant, והוא הועבר מ-Google X לחטיבות הפיתוח השגרתיות יותר. האחראי על הפרויקט כעת הוא מהנדס החיפוש הבכיר עמית סינגהל.

לפי הדיווח, אסיסטנט הוא חלק מפרויקט רב שנים, שבנוי בשלושה שלבים ומהווה את "תוכנית הפעולה" של גוגל: כינוס המידע בעולם לפורמט שמחשב מסוגל להבין (מנוע החיפוש של גוגל), בניית שכבת התממשקות אישית (גוגל+), והשלב השלישי – בניית "מנוע עשייה" סלולרי וקולי, שאמור להיות אסיסטנט.

בניגוד לאפל, גוגל מתכוונת לתת למפתחים גישה לאסיסטנט, כדי לקדם אותו בכל צורה אפשרית. אסיסטנט, לכשייצא, צפוי להיות זמין על שלל פלטפורמות – ממחשבים אישיים, סמארטפונים ועד טאבלטים. סירי, בשלב זה, מוגבל רשמית לאייפון 4S (אם כי פריצה מאפשרת להתאים אותו גם למכשירים אחרים של אפל). יצוין כי גוגל שכרה לפני שנים את המומחה לחיפוש קולי מייק כהן, ושחיפוש קולי מוגבל – Voice Search – הוא פיצ'ר שלה כבר כמה שנים.

הפוסט של טק-קראנץ' רומז למתח בתוך גוגל בשאלת תזמון חשיפתו של אסיסטנט: אף שחלקם רוצים לחשוף אותו עוד ברבעון הרביעי של השנה הנוכחית, אחרים סבורים שהפרויקט לא יהיה בשל דיו עד אז.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
בעייה לשיפור בתוכנות האלו
הבעייה העיקרית בתוכנות האלו היא שהן מבוססות אינטרנט. שישימו אפשרות גם למנוע דיבור פנימי. היבט שלא מתייחסים אליו עד עכשיו הוא מענה לשיחה. לדוגמא אפשר לגרום לכך שהטלפון יאזין למיקרופון כשיש שיחה נכנסת (שעוד לא נענתה) ואז פשוט להגיד לטלפון "הלו" והשיחה תענה במצב רמקול .
אני  |  05.03.12
4.
זה היופי, אפל הכריחה את גוגל לירות לעצמה ברגל
99% מהרווחים של גוגל מגיעים מפרסום, לרוב לצד חיפוש. כל היופי של סירי שחיפוש מסעדות עובר דרך yelp (במקומות שילפ עובד) וחיפוש מידע ישירות בעזרת וולפארם אלפא המצויין, בגרסאות הבאות היא בטח תעבוד עם עוד ועוד מנועים יעודיים (היא בטוח מתכננת לנתק את שירות המפות של גוגל כברירת מחדל במוקדם או מאוחר). אם גוגל תשתמש באסיסטנט כדי להציג תוצאות חיפוש גוגל כמו עכשיו, זו תהיה אכזבה אדירה למשתמשים. אם היא תציג להם ישירות את המידע שהם מחפשים, היא מפסידה כסף של מודעות. כך או כך, גוגל נדפקת.
אבי  |  04.03.12