אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עלות הקידוח במאגר הלוויין שבסמוך לים תטיס תעמוד על 30 מיליון דולר צילום: אלבטרוס

עלות הקידוח במאגר הלוויין שבסמוך לים תטיס תעמוד על 30 מיליון דולר

מטרת הקידוח היא לאפשר אספקת גז למשק החל מהמחצית השנייה של 2012 ועד לתחילת הפקת הגז ממאגר תמר שצפויה במחצית השנייה של 2013

04.03.2012, 10:15 | שהם לוי

השותפות במאגרי הלוויין שליד ים תטיס מפרסמות היום את תוכנית הקידוח הבהולה למאגר "פינקלס 1" שנמצא בסמיכות לים תטיס, ונועד כדי לגשר על המחסור בגז טבעי במשק הישראלי לקראת תחילת הפקת הגז מתמר.

ההחלטה על ביצוע הקידוח התקבלה ביום חמישי האחרון על בסיס סיכויי ההצלחה של הקידוח, כמות הגז העשויה להימצא בו והיכולת להשלים את הקידוח כקידוח הפקה במידה ויתגלה בו גז טבעי. הקידוח ממוקם 25 קילומטר צפון-מערבית לחוף אשקלון ובמרחק של 3.5 קילומטר מהפלטרפורמה של מאגר מרי B (ים תטיס).

בישיבה שהתקיימה במשרד האנרגיה והמים בסוף ינואר, הודיעה חברת נובל אנרג'י כי תאלץ לבצע הפחתה נוספת  בהיקף הפקת הגז מבארות "מרי B" של מאגר "ים תטיס". זאת, על רקע השיבושים באספקת הגז ממצרים, ודרישות המשרד להגנת הסביבה לשימוש מקסימאלי בגז הקיים, אשר גרמו להגברת השימוש בתכולת המאגר.

עבודות הקידוח צפויות להתחיל בימים הקרובים ולהימשך כ-5 שבועות. הקידוח הראשוני שיתבצע במאגר, בעלות של 30 מיליון דולר יהיה קידוח אקספלורציה ובמידה והוא יספק תוצאות חיוביות אז השלמת הקידוח וחיבורו למתקני ההפקה של ים תטיס תסתכם העלות הכולללת של הפרויקט בסך הכל ב-100 מיליון דולר.

האומדן הטוב ביותר למאגר לפי דוח משאבים שפרסמה השותפות והוכן על ידי חברת הייעוץ הבינלאומית נידרלנד הוא 47.6 BCF.

על פי תוכנית השותפות, המאגר יפותח בסמוך לפיתוח מאגר נועה.

השותפות במאגר הן דלק קידוחים (19.6%), אבנר (19.14%), נובל אנרג'י (41.72%) ודלק השקעות ונכסים (3.94%).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות