אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": מג'יק זינקה ב־280% ופורמולה רוצה אקזיט צילום: בועז אופנהיים

בלעדי ל"כלכליסט": מג'יק זינקה ב־280% ופורמולה רוצה אקזיט

פורמולה, המחזיקה ב־48.9% ממניות מג'יק בשווי של 120 מיליון דולר, מקיימת מגעים למכירת מלוא אחזקתה בחברה־הבת למוסדיים בארץ ובחו"ל. את העסקה מובילה בעלת השליטה הפולנית אסקו

05.03.2012, 07:01 | שניר הנדלר

חברת פורמולה מערכות מבקשת לנצל את הראלי שנרשם במניות החברה־הבת מג'יקתעשיות תוכנה ולמכור את אחזקתה (49.8%) בה. ל"כלכליסט" נודע כי בימים אלה מקיימים נציגי פורמולה מגעים עם כמה גופים מוסדיים בארץ ובחו"ל, כדי שאלו ירכשו את האחזקות בחברה־הבת המפתחת ומספקת פלטפורמת פיתוח יישומים ואינטגרציה עסקיים. 

מג'יק, בניהולו של גיא ברנשטיין (שמכהן גם כמנכ"ל פורמולה), נסחרת לפי שווי של 245 מיליון דולר, כך ששווי המניות שבידי פורמולה מסתכם ב־120 מיליון דולר. לפי ההערכות, אחד השיקולים המרכזיים שעמדו בפני קבוצת פורמולה

בבואה למכור את אחזקותיה במג'יק, הוא רצונה של בעלת השליטה בפורמולה, חברת ה־IT הפולנית אסקו, להתמקד בזרוע תוכנות הביטוח של פורמולה - החברה־הבת סאפיינס. זאת, לאור התמקדותה של אסקו בתחום זה באירופה והסינרגיה בין פעילויות אסקו לסאפיינס.

שיקול נוסף במכירת השליטה במג'יק הוא הזינוק המרשים שרשמה מניית החברה. בשנתיים האחרונות זינקה מניית מג'יק ב־280% על רקע שיפור מתמיד בתוצאות הכספיות. בחודש שעבר הציגה מג'יק בדו"חותיה הכספיים ל־2011 תוצאות שיא, כשדיווחה על הכנסות של 113 מיליון דולר - צמיחה של 28% לעומת 2010. בשורה התחתונה הציגה מג'יק רווח נקי של 15 מיליון דולר, עלייה של 60% לעומת הרווח הנקי ב־2010.

בבסיס הצמיחה של מג'יק - הרחבת הפלטפורמה הטכנולוגית שלה על ידי הוספת יכולות פיתוח של אפליקציות לטלפונים חכמים וטאבלטים, כמו גם שורה של רכישות שביצעה החברה שאפשרו לה להרחיב את סל המוצרים שהיא מספקת ללקוחותיה.

כך, למשל, בדצמבר האחרון הודיעה מג'יק על רכישת פעילות ה־AppBuilder, סביבת פיתוח לניהול ואחזקה של יישומים לעסקים גדולים, מחברת בלופניקס תמורת 17 מיליון דולר. אותה בלופניקס היתה עד לפני חמש שנים גם היא בשליטת פורמולה. למעשה, פורמולה מנסה כעת למכור את אחזקותיה במג'יק באופן דומה לזה של עסקת בלופניקס: בפברואר 2007 מכרה פורמולה את אחזקותיה (46%) בבלופניקס לכמה גופים מוסדיים בחו"ל תמורת 64 מיליון דולר - עסקה שבגינה רשמה פורמולה רווח של 18 מיליון דולר. מדובר באקזיט מוצלח למדי שכן כיום נסחרת בלופניקס לפי שווי של 13 מיליון דולר בלבד.

מפורמולה מערכות נמסר בתגובה: "למרות פניות והצעות המגיעות מגופים שונים, החברה אינה שוקלת לבצע עסקה כלשהי הקשורה במניות מג'יק, ברמות המחירים הנוכחיות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות