אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סקר בחירות: רוב הצרפתים תומכים בהטלת מס עשירים צילום: אי פי איי

סקר בחירות: רוב הצרפתים תומכים בהטלת מס עשירים

הצעתו של המועמד הסוציאליסטי לנשיאות צרפת פרנסואה הולנד להטיל מס של 75% על בעלי הכנסה גבוהה זכתה לתמיכה של 57%

04.03.2012, 20:43 | סוכנויות הידיעות

לקראת הבחירות לנשיאות צרפת שייערכו בחודש הבא, סקר שערך השבועון "לה ז'ורנל דו דימאנש" מגלה כי רוב הצרפתים תומכים ביוזמתו של המועמד המוביל פרנסואה הולנד להעלות את שיעור המס המוטל על בעלי ההכנסה הגבוהה. על פי הסקר, 57% מהצרפתים תומכים במס עשירים, שיתרום לצדק החברתי וייטיב עם הכלכלה. מנגד, 42% מהנסקרים הביעו חשש כי מס כזה יבריח את בעלי ההון מהמדינה.

הולנד, המועמד לנשיאות מטעם המפלגה הסוציאליסטית, הציע בשבוע שעבר להטיל מס של 75% על נתח הכנסה שנתית החוצה מיליון יורו. הצעה זו גררה מחלוקת חריפה בצמרת הפוליטית של צרפת, כאשר הנשיא ניקולא סרקוזי הגדיר אותה בזלזול: "חוסר הבנה טוטלי היוצר רושם של חובבנות מדהימה". תומכיו של סרקוזי מיהרו להבהיר שמס עשירים יביא לבריחת הון מצרפת לשוויץ ולבלגיה. מנגד, במחנה השמאל הצרפתי מברכים על היוזמה, אף כי מודים שמדובר במהלך שהוא יותר סמלי מכלכלי, שכן מדובר בקבוצה מצומצמת מאד של אנשים שיצטרכו לשלם את המס.

כתבים מדיניים בצרפת מציינים שהולנד בחר במתכוון בקו מנוגד לחלוטין מזה שבו דבק סרקוזי במערכת הבחירות של 2007, כדי להמחיש את כישלון המדיניות שלו. בשעתו קרא סרקוזי להקלות מס לשכבות המבוססות ביותר של הצרפתים כדי למנוע בריחת הון. באופן מפתיע, דווקא עשירי צרפת הם אלה התומכים ביוזמה להגדלת המסים המוטלים עליהם. לפני שבועות אחדים, באתר המגזין "נובל אובזרווטר" פורסמה פנייה של 16 בעלי חברות גדולות במדינה שקראו לממשלה להעלות את המסים המוטלים עליהם. "במצב שבו צרפת מאוימת על ידי גירעון תקציבי, אנו נדרשים להביע תמיכה במדינה וברצוננו לתרום את תרומתנו", הם כתבו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
אם נכניס השכל של הצרפתים לראש של יתוש...הוא ימות מרוב הרווח.
הדפוקים האלה משנים חוקים ועושים מהפכות אדירות מרגע לרגע בשקט וללא התנגדות האזרחים. הם צריכים ליתמוך במליוני מוסלמים שהשתלטו על כל צרפת,לשלם להם אבטלה בגובה משכורת....והם במקביל עובדים בשחור.על כל ילד מתוך העשרה הם מקבלים כ1200יורו. ומי שעבד כל חייו שילם מיסים וקנה דירה.....יורשיו ישלמו 55% מס ירושה. ועוד מסים דרכוניים....המדינה הזאת פשוט ניגמרת.
מיאמו  |  04.03.12