אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם RayV תשנה את עולם השידורים ברשת?

האם RayV תשנה את עולם השידורים ברשת?

חברת הסטארט-אפ הישראלית חושפת פלטפורמה להעברת שידורים חיים ושידורי VOD, שכבר משרתת את היצרנית LG. המנכ"ל שלומי כהן ל"כלכליסט": "נאפשר לחברות ליצור מקור הכנסה משמעותי"

06.03.2012, 11:36 | עומר כביר

חברת הסטארט-אפ הישראלית RayV, שעד עתה פעל בחשאיות יחסית, חושפת היום (ג') את הפיתוח שעליו עבד זה כשנתיים: פלפטפורמה מבוססת ענן להעברת שידורים חיים ושידורי VOD בסטרימינג. לדברי החברה, בין לקוחותיה ניתן לציין את יצרנית מוצרי האלקטרוניקה הקוריאנית LG.

"עד לפני ימים בודדים החברה היתה מתחת לרדאר", אמר בראיון ל"כלכליסט" מנכ"ל החברה שלומי כהן. "הושקעו בה מעל 40 מיליון דולר, ועד לרגע זה לא עשתה שום יחסי ציבור. היא התעסקה רק בפיתוח, ופנתה רק למספר לקוחות שהיה לה מה להציע להם. מתחילת השנה אנחנו בפריצה משמעותית קדימה, ויש חוזים בשלבי חתימה עם חברות סלולר, כבלים, לווין ומדיה".

כיום, כבר קיימות פלטפורמות שונות להעברת שידורי סטרימינג, דוגמת LiveU או Ustream. ואולם לדברי כהן הפלטפורמה של RayV, המכונה CloudTV, מסוגלת לספקת לגופים העושים בה שימוש פתרון מלא.

"היום כמעט לכל חברה יש שירות סטרימינג כלשהו", אמר כהן, שהחזיק בעבר בתפקידי ניהול בכירים בנייס, נוקיה-סימנס וסימנס. "היתרון שלנו הוא היכולת לתת פתרון קצה לקצה שכל כולו מבוסס תוכנה. מעבר לזה שאני נותן קידוד וסטרימינג, ויודע לעבוד עם כל פיד ולהעביר אותו בצורה איכותית, אני יודע לתת בילינג, מדריך שידורים, מנוע פרסום, לבצע חיבור למערכות מדיה חברתית – חבילת פתרונות מלאה. המתחרים שלנו עושים את זה בצורה חלקית, מספקים רק אלמנטים מסוימים".

הפיתוח של RayV. "חוזים בשלבי חתימה" הפיתוח של RayV. "חוזים בשלבי חתימה" הפיתוח של RayV. "חוזים בשלבי חתימה"

"נעלה את מתח הרווחים של החברות"

הפלטפורמה שפיתחה RayV אינה מיועדת לשיווק ישיר למשתמשים – החברה אינה מתכוונת להקים אתר דוגמת יוטיוב או ליצור אפליקציות VOD. לקוחות החברה יהיו גופים המעוניינים להעביר שידורי וידיאו, דוגמת חברות סלולר או יצרניות תוכן, המבקשים להקים מערכת להעברת השידורים למשתמשים.

כהן טוען כי באמצעות RayV יוכלו אותן חברות לעשות זאת בעלות הנמוכה משמעותית מהמחירים כיום: "עד עתה, חברות טלקום היו צריכות להשקיע עשרות מיליוני דולרים כדי לבנות מערכת לביצוע שידורי סטרימינג ולבצע תחזוקה. אנחנו מציעים: אל תשקיעו מיליונים בבניית פלטפורמה. אני אתן תשתית לחיבור מערכות קיימות לפלטפורמה שלנו, בעלות של אלפי דולרים בודדים, ולאחר מכן פשוט אקח תמלוגים – בין דולר לשניים למשתמש לחודש. מתח הרווחים של החברות יעלה בצורה דרמטית, וזה יאפשר להן ליצור מקור הכנסה משמעותי".

ל-RayV, אומר כהן, יש כבר כמה לקוחות חשובים ובעלי שם. "יש הסכם עם LG והמערכת שלנו משולבת בטלוויזיות החכמות שלהם", הוא אמר. "אנחנו כרגע חותמים איתו על ההסכמים הסופיים עם המפעיל הסלולרי הגדול באירופה, והשירות שלנו רץ כבר בכמה מדינות שבהן הוא פועל. זה הסכם ענק עם הכנסות משמעותיות".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות