אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההתאחדות: "עונשי רדיוס והפחתת נקודות  להפועל תל אביב" צילום: ראובן שוורץ

ההתאחדות: "עונשי רדיוס והפחתת נקודות להפועל תל אביב"

המועדון האדום צפוי להיענש בחומרה בעקבות הביזיון בדרבי התל-אביבי. ידין וטועמה עלולים לספוג הרחקות ממושכות. הלם במועדון: "האוהדים איבדו שליטה לגמרי, מזל שלא קרה אסון". הנהלת אצטדיון בלומפילד עשויה לתבוע את הפועל על סך עשרות אלפי שקלים בגין גרימת נזקים לכ-200 כסאות שנעקרו

06.03.2012, 12:48 | כתבי ynet
האלימות הנדירה שהפגינו אוהדי הפועל ת"א, אשר זרקו מוטות לכר הדשא וחפצים שונים לעבר השופט מנשה משיח ושחקני מכבי ת"א לאחר ההפסד 1:0 בדרבי העירוני, כנראה תעלה לאדומים במחיר כבד. עד כמה הענישה הולכת להיות חמורה? לא רק שהפועל צפויה לספוג עונש של כמה משחקים ללא קהל, אלא גם הפחתת נקודות בפועל - כך מעריכים גורמים בהתאחדות לכדורגל.

 

נגד האדומים עומד עונש על תנאי של הפחתת שתי נקודות בפועל במקרה של הרשעה בהתנהגות בלתי הולמת מצד האוהדים או קריאות גזעניות, בעקבות כתובות הנאצה שרוססו בחודש אוקטובור בשירותים של אצטדיון בלומפילד. בעקבות האירועים המכוערים אמש ויחד עם דו"ח השיפוט והמשקיף, ביה"ד של ההתאחדות צפוי להפעיל באופן אוטומטי את עונש הפחתת הנקודות.

 

מלבד העונשים של משחקים ללא קהל והפחתת נקודות, קשר האדומים, אביחי ידין, אשר התפרץ לעבר השופט וכמעט התעמת איתו באופן פיזי, עלול להיות מורחק מהמגרשים לכמה משחקים. בקבוצה היו מי שביקרו את ידין וטענו כי צריך להעמידו בפני ועדת משמעת בתוך המועדון בגלל ההתנהגות שלו, אך הרוב הסבירו את ההתפרצות כ"סערת רגשות ואכפתיות מהקבוצה".

הנהלת אצטדיון בלומפילד עשויה לתבוע את הפועל על סך עשרות אלפי שקלים בגין גרימת נזקים לכ-200 כסאות שנעקרו. משלחת גדולה של אנשי אופ"א, שהגיעה לצורך פגישות וסיורי אצטדיונים לאירוח יורו 2013 לנבחרות צעירות, נכחה אתמול בבלומפילד. אנשי האצטדיון טענו כי האירועים האלימים גרמו להם נזק תדמיתי עצום בקרב התאחדות הכדורגל האירופית.

המשטרה צריכה לחזור ליציעים?

במשטרה טוענים כי הגיבו אתמול להתפרעויות בצורה הכי טובה שיש, במסגרת האמצעים העומדים לרשותם: "פעלנו כמו שצריך", סיפר ל-ynet ספורט אחד ממפקדי כוח השיטור באצטדיון והוסיף: "היה אסור לנו להיכנס ליציעים. אם היה מותר לנו, האירוע היה מסתיים בצורה אחרת. עכשיו כבר ברור לכולם שחייבים להחזיר את המשטרה במיידי ליציעים".

גורמים בהפועל ת"א התייחסו למהומות ביציעים ואמרו: "לא בטוח שבהיסטוריה של הכדורגל הישראלי היה מקרה כזה, מזל שלא קרה אסון גדול. האוהדים איבדו שליטה לגמרי, הם צריכים להבין שבסופו של דבר זה רק ספורט". מנהל הקבוצה יעקב הלל אמר בנושא: "אני לא זוכר דבר כזה אפילו בימים שלי כשחקן, זו היתה מעיין מלחמה. אני מבין את הכאב של האוהדים, אבל המחאה היתה מאוד חריפה".

"אני מתנצל בפניי כל מי שחזה באירועים המזעזעים שהתרחשו אתמול", נכתב בהודעה רשמית שפרסם הבעלים, אלי טביב. "אני יודע שרוב האוהדים של הפועל תל אביב הם נגד המחזה המביש שנחשפנו אליו. אני יודע שרוב האוהדים באים בשביל הכדורגל ובשביל הקבוצה והם הזדעזעו בדיוק כמוני מהאופן בו המשחק הסתיים".

טביב, נגדו מתנהלת מחאה מאסיבית מזה זמן רב, ושאמש זכה לליווי של מאבטחים, הבהיר: "שתקתי כאשר הבריונים שהתפרעו אתמול פעלו נגדי, כי הבנתי שהקבוצה היא מעל הכל, אבל ברגע שהבריונים פוגעים בקבוצה לא אתן ידי לכך".

ומה היה לאוהדים לומר להגנתם? הם טענו שחבורת חוליגנים מאירופה, שהגיעה למשחק וישבה בשערים 4-5, היא זו שהחלה במהומה הגדולה. האוהדים סבורים גם כי מדובר בפורקן לכל האירועים הסובבים את הקבוצה בתקופה האחרונה וכי לטביב, שנגדו שוב הפגינו, אין סיכוי להסיט נגדם את האש, משום שכל האוהדים באצטדיון השתתפו במהומה והביעו את רצונם שיעזוב.

 

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות