אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נשיא המדינה שמעון פרס "הזיז" אטום במעבדות יבמ

נשיא המדינה שמעון פרס "הזיז" אטום במעבדות יבמ

נשיא המדינה שמעון פרס נחשף ל"עתיד החדשנות" במעבדות המחקר של יבמ בסיליקון ואלי בארה"ב

06.03.2012, 15:45 | כלכליסט
נשיא המדינה שמעון פרס ביקר אתמול במעבדת המחקר הגדולה של יבמ באלמדן, בסיליקון ואלי, בארה"ב, נפגש עם בכירים במערך המחקר של יבמ ונחשף לפרויקטים מתקדמים במסגרת פעילות "עתיד החדשנות" של יבמ.

מעבדת המחקר של יבמ באלמדן, המצוייה דרומית לסאן פרנסיסקו, היא אחת מ-8 מעבדות המחקר של יבמ ברחבי העולם (אחת מהן בחיפה בישראל) והיא אחראית לרבות מפריצות הדרך הטכנולוגיות של יבמ ולמאות פטנטים שהחברה רשמה. המדענים במעבדה מתמחים בין השאר בתחומים מתקדמים של פיסיקה וננו-טכנולוגיה.

בעת הביקור נפגש, כאמור, נשיא המדינה עם בכירים במערך המחקר של יבמ ובהם סגן נשיא יבמ למחקר ד"ר מיכאל קרסיק העומד בראש המעבדה באלמדן , ד"ר דהמנדרה מודר, המוביל את המחקר של יבמ בתחום מחשוב קוגניטיבי וד"ר אנדריאס היינריך שהתפרסם לא מכבר כאשר הקבוצה שהוא עומד בראשה הובילה לפריצת דרך כאשר הם הצליחו ליצור את סיבית זיכרון מחשב הקטנה בעולם בעזרת 12 אטומים בלבד.

במהלך הביקור במעבדת יבמ, הוצג לפני הנשיא פרס מיקרוסקופ מינהור - סורק בעזרתו מבצעים מדעני יבמ מחקר ברמה של אטומים, המיועד לבדוק אפשרויות של שימוש במבנים אטומים זעירים לטיפול במידע ואחסונו.

כמו כן, הוצגו לנשיא מחקרים חדשניים של יבמ בתחום של מחשוב קוגניטיבי אשר מיועד לפעול בדומה למוח האדם , דהיינו יצירת מערכות מחשב המבינות הקשרים וקשרים לוגיים בתוך כמויות עצומות של מידע המגיע ממקורות שונים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות